$
הייטק והון סיכון

גוגל תרכוש את חברת Alooma הישראלית בכ-200 מיליון דולר

החברה, שהוקמה בידי יוצאי תוכנית תלפיות של צה"ל ב-2013, גייסה 15 מיליון דולר; היא פיתחה פלטפורמה לניטור וארגון מידע שמשמשת למעבר חלק שלו בין מסדי נתונים שונים ממכשירים שונים. קודם לעסקה, ניהלה אלומה שת"פ ממושך עם גוגל

ניצן סדן 18:3019.02.19

חברת הסטארט-אפ הישראלית אלומה (Alooma) תירכש בידי גוגל - כך הודיעו שתי החברות הערב (ג'). סכום העסקה ופרטיה טרם נחשפו, אך לכלכליסט נודע שהסכום עומד על כ-200 מיליון דולר.

 

 

החברה הוקמה ב-2013 על ידי שלושה יוצאי תכנית תלפיות של צה"ל: יוני ברוידא, רמי עמר ויאיר וינברגר, וגייסה עד כה 15 מיליון דולר, מה שמשקף החזר השקעה גדול למשקיעיה, הקרנות סקויה, לייטספיד ו-וינטג'. ברוידא, מנכ"ל החברה, הוא חתן פרס ביטחון ישראל, ועבד 12 שנה במשרד ראש הממשלה. עמר עבד שמונה שנים ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין ולאחר מכן הצטרף ל-C4 שנרכשה ב-2011 בידי אלביט במיליוני דולרים. וינברגר כיהן בעבר כסמנכ"ל מו"פ בחברת קונברטמדיה (לשעבר קונטקסטאין).

  

יוני ברוידא, ממייסדי אלומה יוני ברוידא, ממייסדי אלומה צילום: אוראל כהן

 

 

אלומה, שהיו"ר שלה הוא שמיל לוי מקרן סקויה, פיתחה טכנולוגיות לניטור וארגון מידע, שמסייעות למעבר בין בסיסי נתונים שונים ללא צורך בהתאמות משמעותיות במערכי המחשוב. מדובר בפיתוח שנועד לסייע לחברות בתחום השירותים המקוונים, שצריכות לעבד מידע משתמשים שמגיע ממכשירים שונים. בכך, יכולה לספק ערך רב לפלטפורמת הענן של גוגל, אשר נדרשת לבצע העברה של מידע ממגוון כלים המופעלים בידי לקוחותיה הארגוניים.

 

"בילינו את חמש השנים האחרונות בפיתוח מערכת חלקה שתאפשר העברת מידע במהירות, ביעילות וללא מאמץ עבור עסקים בכל גודל וצורה", נכתב בבלוג אלומה. "הרכישה היא האבולוציה של שותפותנו הוותיקה עם גוגל קלאוד". לפי אלומה, מגיעה העסקה בעקבות מספר מהלכי אינטגרציה, ביניהם סנכרון עם מוצרי גוגל כ-Ads וגוגל אנליטיקס.

 

 

 

"אלומה עוזרת לתאגידים לבצע העברת מידע בצורה חלקה בענן, עם כלי דאטה חדשני שמאפשר העברה ממספר מקורות אל נקודת אחסון בודדת", נכתב בבלוג גוגל קלאוד הרשמי. "אנו בגוגל קלאוד מחויבים לסייע ללקוחות ארגוניים להעביר מידע אל הפלטפורמה שלנו. הוספת אלומה היא מהלך טבעי שיאפשר לנו להציע ללקוחות תהליך העברה אוטומטי ואת כל טווח מוצרי מסד הנתונים שלנו". בנוסף, הזכירה גוגל את פעילותה בישראל: "אנו מצפים להרחיב את נוכחות גוגל קלאוד בישראל, שכוללת את חברת ולוסטרטה שקנינו בקיץ שעבר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x