שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

דיווחים: פייסבוק מנהלת מו"מ עם הממשל על קנס בהיקף מיליארדים

הקנס יושת על החברה בעקבות שורת הפרות של פרטיות המשתמשים בשנים האחרונות; טרם הושגה הסכמה בין הצדדים לגבי היקף הקנס; אתמול דווח שהרשת עקבה אחר משתמשים שמחלקת הביטחון שלה סברה שהם מהווים איום על עובדי החברה

רפאל קאהאן 10:3215.02.19

פייסבוק וממשלת ארה"ב מנהלות מגעים בנוגע לגובה הקנס שיושת על החברה ושהיקפו צפוי להגיע לכמה מיליארדי דולרים, כך על פי דיווחים של הוושינגטון פוסט וסוכנות רויטרס אמש (ה'). על פי הדיווחים, הקנס מהווה עונש על פרשיות הפרת הפרטיות החוזרות ונשנות של הרשת החברתית שהתפרסמו בשנתיים האחרונות.

 

 

 

את המגעים מנהלת נציבות הטכנולוגיה הפדרלית (FTC) בשם הממשל האמריקאי, ועל פי מקורות המקורבים לנושא אין עדיין הסכמה בין הצדדים לגבי ההיקף הסופי של הקנס. פייסבוק דיווחה ברבעון האחרון על רווח של כ-6.9 מיליארד דולר על 16.9 מיליארד דולר הכנסות.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

הפרשיה העיקרית שנדונה במגעים היא השיתוף של המידע הפרטי של כ-87 מיליון ממשתמשי פייסבוק עם החברה הבריטית קיימברידג' אנליטיקה לטובת קמפיינים פוליטיים. הדיון הוא בעיקר האם הפרשה מהווה הפרה של הסכם מ-2011 בין ה-FTC לפייסבוק במסגרתו התחייבה האחרונה לשמור על פרטיות משתמשיה.

 

אם הקנס יושת במלואו אין ספק שהוא יהווה תקדים שישנה את הדרך בה פייסבוק מנהלת את עסקיה. החברה לא מפסיקה למצוא את עצמה מסובכת בפרשות בהן היא מואשמת בזלזול בפרטיות משתמשיה ואפילו עובדיה. כך התפרסם אתמול ב-CNBC שהיא לא בחלה במעקב אחרי משתמשיה אם מחלקת הביטחון שלה חשבה שאלה עשויים להוות איום על עובדי החברה או משרדיה. בנוסף היא מחזיקה ברשימה שחורה של עובדים לשעבר שנמצאים תחת מעקב - כל זאת בגלל הצהרות שהרשת החברתית תופסת כמאיימת על עסקיה.

 

פייסבוק עדיין מצליחה לשמר את העסקים שלה למרות השערוריות הרבות. החברה קידמה את הרשת החברתית השנייה שלה אינסטגרם בעיקר בקרב הקהל הצעיר. היא גם שינתה את אופן הפעולה של ווטסאפ כדי לענות על הביקורת עליה בהודו, שם אפליקציית הצ'ט שימשה להלהטת הרוחות והביאה למעשי לינץ' בכ-20 בני אדם בשנה שעברה. כעת הוגבלה היכולת לשלוח מסרים לקבוצות ובחברה מקווים שזה יספק מענה לתופעה.
 

 

עד כה הקנס הגדול ביותר שהושת על חברה אמריקאית בידי הרשויות בארה"ב היה בהיקף של כ-22.5 מיליון דולר אותו ספגה גוגל ב-2012. עם זאת באיחוד האירופי נוטים להתייחס לנושאי הפרת הפרטיות בחומרה רבה יותר ופייסבוק שנמצאת שם במרכזן של מספר חקירות עשויה לראות את עצמה נקנסת בהיקפים הרבה יותר גדולים אם יימצא שהיא הפרה את תקנות הפרטיות האירופיות, ה-GDPR.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x