$
אינטרנט

זינוק בהיקף הפייק ניוז נגד בני גנץ בשבוע האחרון

היקף הידיעות המזויפות שהופצו ברשת על בני גנץ זינק בכ-78% בשבוע האחרון על פי נתוני חברת ווקאטיב. בנימין נתניהו זכה למספר האזכורים הרב ביותר על ידי בוטים וחשבונות מזויפים

עומר כביר 18:1614.02.19
היקף הידיעות המזויפות (פייק ניוז) שמופנות נגד הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ עלה השבוע בשיעור משמעותי של כ-78% - כך לפי דו"ח של חברת ווקאטיב, שמנטרת את תפוצת הפייק ניוז ברשת בעברית.

העלייה ממשיכה מגמה מהשבועות האחרונים, במסגרתה מרבית הפייק ניוז ברשת מופנה נגד גנץ. הידיעות המובילות נגדו, שלדברי ווקאטיב שותפו בחלקן על ידי פוליטקאים, כללו "תמיכת אבו מאזן בגנץ בגלוי בבחירות לראשות הממשלה", "גנץ לא פוסל ישיבה עם המפלגות הערביות ומתכנן גוש חוסם" ו"גנץ תומך בהסדר עם הפלסטינים על בסיס שתי מדינות בגבולות 67'". פונטציאל החשיפה הכולל של ידיעות אלו עמד על 1.6 מיליון גולשים.

זינוק בהיקף הפייק ניוז נגד בני גנץ, נתניהו הוזכר הכי הרבה על ידי בוטים וחשבונות מזויפים זינוק בהיקף הפייק ניוז נגד בני גנץ, נתניהו הוזכר הכי הרבה על ידי בוטים וחשבונות מזויפים צילום: אלכס קולומויסקי

 

במקום השני בהיקף הפייק ניוז ניצב יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, שמככב הודות לידיעה שהופצה לטובתו, ושלפיה פייסבוק הודיעה שמחקה חשבונות איראניים שפעלו נגדו.

 

"בין הנרטיבים המובילים בשיח הבוטים והטרולים בשבוע האחרון מופיעה הפצה מסיבית של תמונות נתניהו עם חיילים כתגובת נגד לחקיקת חוק תעמולת הבחירות שאוסר על פרסום תמונות של מועמדים עם חיילים", נמסר בהודעה לעיתונות ששלחה ווקאטיב. "כמו כן, הופצו שמועות לגבי פרטי מציאת גופתה של אורי אנסככר ז"ל וקריאות זעם לעונש מוות למחבל".

 

בחברה מציינים עוד שראש הממשלה, בנימין נתניהו, הוא האישיות שזכתה למספר האזכורים הרב ביותר על ידי בוטים וחשבונות מזויפים, עם 29,946 אזכורים. גנץ במקום השני עם 16,354 אזכורים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x