$
חדשות טכנולוגיה

ארה"ב: חובה להציג מספר רישוי על כל רחפן

הרשויות בארה"ב הודיעו שמעתה כל רחפן יצטרך להציג מספר חיצוני שיצביע על זהות בעליו, כמו מספר רישוי של רכב. החשש העיקרי הוא שהרחפנים עשויים לשמש כפצצות מעופפות ומספר רישוי חיצוני יקל את עבודת הזיהוי

שירות כלכליסט 16:5014.02.19

ממשלת ארה"ב הוציאה הוראה לפיה על כל הרחפנים האזרחיים להציג סימולים חיצוניים שיצביעו על זהות בעליהם, בתגובה לחששות של סוכנויות אכיפת החוק לגבי הסכנה שבהטענתם בחומרי נפץ. התקנה החדשה שתיכנס לתוקף ב-23 בפברואר, היא חלק ממאמץ להגביר את הפיקוח על התחביב המתפשט במהירות, ועל תעשיית הרחפנים המסחרית.

 

עם יותר ממיליון משתמשי רחפנים רשומים, ומספרים שגדלים במהירות, מנהל התעופה הפדרלי, ה-FAA, מנסה כעת ליישב בין הרחבת השימוש ברחפנים, לבין הצורך לשמור על בטיחות במסגרת תפעולם. ב-14 בינואר הציע המנהל מסגרת שתקל את המגבלות על הטסת רחפנים מעל אזורים הומי אדם ומאוכלסים. הוא עובד כעת גם על סדרת תקנות שיחייבו רחפנים לשדר אות רדיו שיכיל מידע על בעליהם ומיקומם, תנאי עליו מתעקשות סוכנויות ביטחון.

מעתה כל רחפן יחוייב במספר רישוי חיצוני מעתה כל רחפן יחוייב במספר רישוי חיצוני

 

התקנה החדשה תחייב בעלי רחפנים לציין את מספר הרישוי שלהם על כלי הטיס שבידיהם. כשה-FAA דרש לראשונה מבעלי רחפנים לרשום את כלי הטיס שלהם ב-2015, הוא התיר את הצבת מספר הרישוי שלהם בתוך תא הסוללות. הסיבה למהלך כעת נובע מהחשש של סוכנויות כמו ה-FBI ומחלקת ביטחון המדינה "בנוגע לסיכונים בחומרי נפץ שיוטמנו ברחפנים, ושיהוו סכנה לסוכנים שיפתחו את תא הסוללות כדי למצוא את מספר הרישוי של הרחפן."

 

כללי הבטיחות והביטחון על רחפנים הוחמרו בעקבות תקריות כמו ההפרעה לטיסות בשדה התעופה ליברטי בניוארק, ניו ג'רזי, ב-22 בינואר, במהלכה זיהו טייסים של שתי טיסות רחפנים חשודים באזור נתיב הנחיתה שלהם. בנוסף לפני כמה שבועות הושבתה פעילות שדה התעופה הית'רו בבריטניה עקב רחפן לא מזוהה במשך מספר ימים מה שגרם לנזק כלכלי עצום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x