$
חדשות טכנולוגיה

אחרי אירופה, גם הודו חוקרת את גוגל בחשד להפרת הגבלים עסקיים

הרגולטור ההודי בודק את הטענה שגוגל השתמשה באנדרואיד כדי לחסום מתחרים. על טענות דומות הוטל על אלפבית, חברת האם של גוגל, בשנה שעברה קנס של כ-4.3 מיליארד יורו

עומר כביר 16:2213.02.19

רגולטור ההגבלים העסקיים של הודו בוחן האשמות שלפיהן גוגל ניצלה את הפופולריות במדינה של מערכת ההפעלה אנדרואיד על מנת לחסום כניסה לשוק של יריבות – כך לפי דיווח ברויטרס היום (ד'), שמבוסס על ארבעה מקורות עם ידע בנושא.

לדברי המקורות, בחצי השנה האחרונה בוחנת נציבות התחרות של הודו (CCI) טענות דומות לאלו שבגינן הוטל על גוגל בשנה שעברה קנס של 4.34 מיליארד יורו באיחוד האירופי. במקרה זה, נציבות האיחוד האירופי מצאה שגוגל חייבה יצרניות שביקשו לשווק מכשירי אנדרואיד להתקין עליהן מראש אפליקציות כמו גוגל חיפוש ודפדפן כרום.

אנדרואיד עשויה להפר חוקי הגבלים עסקיים בהודו אנדרואיד עשויה להפר חוקי הגבלים עסקיים בהודו

 

"מדובר בחקירה בקווים דומים לזו שבוצעה באיחוד האירופי, אך היא נמצאת עדיין בשלבים מוקדמים", אמר אחד המקורות לרויטרס. מקור אחר סיפר שבחודשים האחרונים בכירי גוגל נפגשו עם רגולטורים הודים לפחות פעם אחת על מנת לדון בטענות נגד החברה.

 

התלונות הוגשו ל-CCI על ידי כמה אזרחים, והנציבות טרם החליטה האם להעביר אותן לטיפול יחידת החקירות שלה או לדחות אותן על הסף. לרוב, נדרשות כמה שנים על מנת להשלים חקירות מסוג זה. "CCI תתקשה שלא לפתוח בחקירה רשמית נגד גוגל, לאור ההחלטה באיחוד האירופי, אלא אם הם יוכלו להראות שהבעיות כבר טופלו", אמר מקור.

 

גוגל סירבה להגיב לדיווח וב-CCI לא הגיבו לפניית רויטרס. לא מדובר בהסתבכות הראשונה של גוגל עם הרגולטורים בהודו. בשנה שעברה ספגה החברה קנס של כ-19 מיליון דולר בעקבות מה שהוגדר כ"הטיה בחיפוש" וניצול לרעה של מעמדה הדומיננטי. עדיין לא ברור מה היקף הקנס שעשויה גוגל לספוג בהודו אם תוכח אשמתה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x