$
חדשות טכנולוגיה

עתיד העיצוב התעשייתי: מהנדס ביוני נכנס לבניין מצויר

כפפות שמדמות מגע וירטואלי, מערכות VR לעבודה משותפת על פרויקטים והברקות שיתוף ידע; העיצוב התעשייתי מאמץ נגיעות של גיימינג, כדי לתכנן מוצרים ומבנים טובים יותר

ניצן סדן, דאלאס 13:1813.02.19

 

 

כמה מגניב נשמע לכם עיצוב תעשייתי - תהליך בניית הרעיון למוצר, תכנונו, בחינת הפגמים והתיקונים הנדרשים, והעברתו לייצור? כנראה שלא יותר מדי; ואולם, כנס SWW 2019 של חברת דאסו סיסטמס הצליח להציג את הצד הטכנולוגי, החדשני והייחודי של התחום. אל הכנס, שנערך בימים אלה בדאלאס, הגיעו חברות רבות שמתמחות במידול תלת ממדי, מציאות מדומה וממשקים עתידניים.

 

למשל, חברת Haptx אחת פיתחה כפפות שמאפשרות להעביר לידי המהנדס את ההרגשה המדויקת של כל חומר וכל חפץ בו יאחז. חברת אנווידיה הציגה פלטפורמה לעבודת מהנדסים משותפת בתוך סביבה וירטואלית, בה יכולים אנשים לטייל בתוך המבנה שהם בונים - או לצורך העניין, בתוך צינורות של מנוע שעיצבו. בכך, דומה החוויה למשחק וידאו הרבה יותר מאשר לעבודה הנדסית.

כפפות ביוניות במציאות מדומה כפפות ביוניות במציאות מדומה צילום: ניצן סדן

 

גם ענקיות כמיקרוסופט, HP, לנובו, Dell ואחרות הציגו חידושי ממשק ומכשירים שנועדו להקל על מעצבים תעשייתיים ומהנדסים. כולם הגיעו לדאלאס לכבוד חשיפת החידושים ב-SolidWorks, פלטפורמת העיצוב הפופולרית של דאסו סיסטמס.

 

מופע הפתיחה של הכנס נראה כאילו נשלף מספר הטריקים של אפל וסמסונג: בכירי החברה נראו משולהבים ביותר, והאירוע כלל הופעת רוק בלתי צפויה וחשיפה של פיתוחים מעניינים מאוד. בלט בהם כלי שאינו קשור למציאות מדומה או כפפות רובוטיות - אך יכול לשאת בשורה גדולה בהרבה: יכולת שיתוף שכבות מידע עוד בשלב התכנון. הכוונה היא להערות חשובות שמוצגות למהנדס הרבה לפני שהתחיל לבנות את הדגם שלו או הביא אותו לשטח. בצורה זו, ניתן לבנות גשרים שיתחשבו בעיצובם בסוגיות כזיהום ורעש הרבה לפני שמגיעות תלונות מהשכנים בקרבתם נבנו. עוד אפשרות היא למכור ידע בין מהנדסים - חברה אחת יכולה למכור טיפים טכניים לאחרת, שעובדת על פרויקט דומה. למשל, מי שבונה רובוט לעבודה בחללים סגורים יוכל ללמוד מטעויות של מי שעשה זאת לפניו, ישירות מתוך התוכנה.

 

הכותב הוא אורח דאסו סיסטמס באירוע
בטל שלח
    לכל התגובות
    x