$
חדשות טכנולוגיה

סימנטק רוכשת את לומינייט סקיוריטי הישראלית; סכום הרכישה מוערך בכ-250 מיליון דולר

לומינייט סקיוריטי מפתחת פלטפורמה המאפשרת גישה מאובטחת לאפליקציות ארגוניות כמו אאוט לוק. בעבר ביצעה סימנטק בישראל מספר רכישות כולל זו של חברת ג'אוולין שנרכשה בסוף 2018

מאיר אורבך 16:3012.02.19

חברת הסייבר הישראלית לומינייט סקיוריטי (Luminate Security), שמפתחת פלטפורמה לגישה מאובטחת לאפליקציות ארגוניות נרכשה על ידי חברת סימנטק. סכום הרכישה מוערך בכ-250 מיליון דולר.

 

 

 

סימנטק ביצעה בישראל מספר רכישות בעבר כולל חברת ג'אוולין שנרכשה בסוף 2018, פיירגלאס וסקייקיור בשנת 2017. על כל הרכישות שילמה סימנטק יותר מ-600 מיליון דולר, כאשר פיירגלאס נקנתה בכ-250 מיליון דולר, סקייקיור ב-280 מיליון דולר וג'אוולין בעשרות מיליוני דולרים.

 

חברת לומינייט סקיוריטי הוקמה בינואר 2017, והיא בוגרת ScaleUp, תוכנית האצת חברות הסטארט-אפ של מיקרוסופט. מייסדי לומינייט סקיוריטי הם עופר סמדרי, המכהן כמנכ”ל החברה,  לאוניד בלקינד ה-CTO בחברה ואלדד לבני, יוצאי חברות אבטחה כצ'ק פוינט ואדאלום, שנרכשה על ידי מיקרוסופט. החברה מעסיקה כיום עשרות עובדים ויש לה משרדים בתל אביב ובעמק הסיליקון בארה"ב.

 

 

מייסדי לומינייט סקיוריטי. מימין:  עופר סמדרי, לאוניד בלקינד ואלדד לבני מייסדי לומינייט סקיוריטי. מימין: עופר סמדרי, לאוניד בלקינד ואלדד לבני

 

 

במרץ 2018 נחשפה החברה והכריזה על סבב הגיוס הראשון שבו גייסה 14 מיליון דולר בהשתתפות קרן הון הסיכון הישראלית אלף וקרן USVP האמריקאית. לאחר הגיוס הצטרפו לדירקטוריון של לומינייט ז’אק בנקוסקי מ-USVP ואהרון רוזנסון שותף בקרן אלף. USVP היא אחת המשקיעות הגדולות בסייבר הישראלי והיתה משקיעה מובילה בצ'ק פוינט, טראסטיר, קאטו נטוורקס של שלמה קרמר ואחרות.

 

המוצר של חברת לומינייט סקיוריטי מספק פתרון לגישה מאובטחת ואחידה לאפליקציות ארגוניות בכל הסביבות בארגון. האבטחה נעשית ברמת האפליקציה הבודדת, ולא ברמת הרשת, כך שהרשת הארגונית עצמה לא נחשפת בשום נקודת זמן. הפתרון של החברה שפועל במנגנון של תוכנה כשירות SaaS מאפשר לארגונים לחבר את הארגון לענן ולעבוד בצורה חופשית על כל אפליקציה ארגונית. הפתרונות שמציעה החברה באים להחליף פתרונות ותיקים דוגמת VPN ואחרים.

 

בעת החשיפה של החברה לפני כשנה אמר מנכ"ל החברה עופר סמדרי: "הפלטפורמה שלנו נפרסת בתוך פחות מחמש דקות, ומאותו רגע מספקת גישה ושליטה מלאה על כל פעולות המשתמשים בגישתם למשאבים ארגוניים". לדבריו, המערכת לא מצריכה שינוי בארכיטקטורת ה-IT הארגונית, מה שמאיץ ומפשט את ההתקנה.

 

תגובות לומינייט סקיוריטי וסימנטק לא התקבלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x