$
חדשות טכנולוגיה

TomTom, Moovit ומיקרוסופט יפתחו פתרון ניווט המשלב נסיעה ברכב, בתחב''צ וחנייה

השילוב של המערכות מוביט ו-TomTom יתבצע על גבי ממשק המפות של מיקרוסופט. הפתרון החדש נחשף במהלך כנס MOVE בלונדון והוא תוצאה של הסכם שת''פ שנחתם בין מוביט ומיקרוסופט לפני מספר חודשים

מאיר אורבך 13:3912.02.19
חברת הסטארט-אפ הישראלית מוביט (Moovit), תשתף פעולה עם מיקרוסופט ו-TomTom לפיתוח של פתרון ניווט וניידות המשלב נסיעה ברכב פרטי, נסיעה בתחבורה ציבורית וחנייה.

 

הפתרון החדש מאפשר תכנון מסלול משולב הכולל הנחיות נהיגה ברכב פרטי, מידע על מקומות חנייה והנחיות נסיעה בתחבורה ציבורית, כאשר המשתמשים בשירותי Azure Maps יוכלו לקבל את הפתרון המשולב במאוחד. הפתרון עוצב במיוחד עבור תושבי פרברים המגיעים לעיר ברכב, ובעזרתו יקבלו מידע על מקומות חנייה בפאתי העיר ועל קווי התחבורה ציבורית שיאפשרו להם להגיע למחוז חפצם בתוכה.

ניר ארז, מנכ"ל מוביט ניר ארז, מנכ"ל מוביט צילום: אוראל כהן

 

הפתרון החדש נחשף הבוקר (ג') במהלך המצגת המרכזית בכנס MOVE הנערך בלונדון, על ידי כריס פנדלטון, מנהל Azure Maps, ניר ארז, מייסד ומנכ"ל מוביט, ואנדרס טרואלסן, מנכ"ל TomTom. הוא פותח על ידי מהנדסי חברת מוביט והוא מופעל על ידי ממשקי Transit API של החברה הישראלית בשילוב מידע על מקומות חנייה ומסלולי נהיגה ברכב שמועברים דרך API של TomTom.

 

המשתמשים יוכלו לקבל, למשל, הנחיות נסיעה ברכב מהבית לתחנת רכבת, הכוונה למקום חנייה בסמוך לתחנת הרכבת, מידע על קווי הרכבת (כולל זמני הגעתה ויציאתה) ולבסוף השלמת המסלול, לאחר הירידה מהרכבת ועד ליעד הסופי, באמצעות כל אמצעי התחבורה והניווט הזמינים בעיר: אוטובוס עירוני, קורקינט חשמלי להשכרה, אופניים להשכרה, מונית או הליכה ברגל.

 

הפתרון החדש מהווה הרחבה לממשקי ה-Transit API של Moovit למידע ולנתוני תחבורה ציבורית המשולבים ב- Microsoft Azure, כפי שהודיעו שתי החברות בנובמבר האחרון.

 

"בשנים האחרונות ערים רבות בעולם חוות גידול במספר התושבים שלהן, גידול בעקבותיו תושבים עברו להתגורר באזורים פרבריים, שבחלקם כמעט ואין שירותי תחבורה ציבורית", אמר מנהל Azure Maps, כריס פנדלטון. "כאשר רוב מקומות העבודה נמצאים במרכזי הערים, הפתרון החדש יוריד מהם את נטל התכנון המורכב ע"י הצגת תכנון מסלול מדויק ואופטימלי מהק"מ הראשון עד הק"מ האחרון".

 

ניר ארז, מנכ"ל מוביט, אמר: "בנובמבר האחרון התחלנו לשתף פעולה עם מיקרוסופט כדי לשלב את ממשקי ה-API שלנו אל תוך שירותי המפות של Azure, כדי לאפשר למפתחים לבנות שירותים ויישומים עשירים יותר עבור מיליארדי נוסעים. הדבר ייתן למשתמשים את האפשרות הטובה ביותר לתכנן מסלול הכולל מקטעי נהיגה ברכב, מידע על זמינות מקומות חנייה, והנחיות שימוש בתחבורה ציבורית, אופניים, קורקינט ממונע, מונית, נסיעה שיתופית או הליכה ברגל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x