$
פטנטים וקניין רוחני

הסטארט אפ הישראלי Zone7 גייס 2.5 מיליון דולר מג'ורדי קרויף ומשחקן ה-NBA קריסטפס פורזינגיס

לחברה, שפיתחה תוכנה המאפשרת לחזות פציעות אצל שחקני ספורט מקצוענים, יש כיום 8 עובדים בתל אביב ופאלו אלטו, ובין לקוחותיה נמצאות קבוצות כדורגל בספרד, באנגליה ובישראל. המנכ"ל, טל בראון: "חיפשנו משקיעים בעלי שם בספורט האמריקאי ובספורט בכלל"

מאיר אורבך 10:3012.02.19

חברת הסטארט אפ הישראלית Zone7 גייסה 2.5 מיליון דולר בהובלת קרן Resolute Venture, ובהשתתפות: קרן UpWest של שולי גלילי וגיל בן ארצי, Amicus Capital, Dave Pell, ו-PLG Ventures. בנוסף השתתפו בגיוס מנהלה המקצועי לשעבר של מכבי תל אביב, ג'ורדי קרויף, ושחקן הכדורסל קריסטפס פורזינגיס מקבוצת ה- NBA דאלאס מבריקס.

 

 

 

מייסדי החברה, טל בראון ואיל אליקים מייסדי החברה, טל בראון ואיל אליקים צילום: אלעד מלכה

 

 

החברה פיתחה תוכנה המאפשרת לחזות פציעות אצל שחקני ספורט מקצוענים. פורזינגיס הועבר לאחרונה בטרייד מסקרן מהניו יורק ניקס לדאלאס מבריקס, ונחשב לכוכב עולה ב-NBA. הוא נפצע לאחרונה ואמור לחזור לפעילות בשנה הבאה.

 

בשיחה עם כלכליסט מספר טל בראון, מנכ"ל החברה הישראלית, איך התחברו לכוכב ה-NBA ולמה הוא התעניין בחברה: "חיפשנו משקיע בעל שם בספורט האמריקאי ובספורט בכלל. ג'ורדי היה הראשון, ולקריסטפס הגענו דרך המשקיעים שלנו. קריסטפס פצוע מזה זמן ולכן התוכנה שלנו גרמה לו גלות עניין רב בחברה ובפתרון שהיא מציעה".

 

"התוכנה שלנו יודעת לאסוף נתונים מכל מקור אפשרי, כולל חיישנים על השחקנים, נתוני תזונה, זמני אימון וכדומה, ולחזות באמצעותם מתי והאם השחקן עומד להיפצע", אומר טל בראון. "בכדרוגל, לדוגמא, 70% מהפציעות הן תוצאה של מאמץ ספורטיבי ולא של מגע, ולכן חיזוי נבון יכול לחסוך הרבה ימי העדרות - הפקטור החשוב ביותר בספורט המקצועני כיום".

 

לחברה הישראלית יש כיום שמונה עובדים בתל אביב ופאלו אלטו, ובין לקוחותיה נמצאות קבוצות כדורגל בלה ליגה הספרדית, באנגליה ובישראל. "התחלנו בקבוצת הפועל קטמון, משום שאייל היה ספורטאי מקצועי, ממקימי מערך מדעי הספורט בהפועל קטמון וחוקר מטעם המכללה האקדמית בוינגייט". מייסדי החברה, טל בראון ואיל אליקים, הם יוצאי יחידת 8200. "אני התמקדתי בעולם הבינה המלאכותית ושותפי הוא איש של מדעי הספורט", אומר טל בראון.

 

על פי דיווחי החברה היא צברה עד היום 5 מיליון שעות פעילות של אתלטים מה-MLB, הלה ליגה, ליגת האלופות, ה-MLS, צוותים אולימפיים ועוד. "להיפצע זו אחת החוויות הכי קשות לספורטאי", אומר פורזינגיס. "הטכנולוגיה של Zone7 מרשימה מאוד ויש לה פוטנציאל לשנות את הספורט בצורה דרמטית".

 

מהחברה נמסר שמספר קבוצות שעובדות עימה בליגות הכדורגל השונות דיווחו על ירידה של 75% בפציעות של שחקנים. הקבוצה אף נבחרה להציג בפני ליגת הבייסבול בארה"ב את יכולותיה, כמו גם תוכנית פיילוט ראשונית.

החברה בוגרת האקסלרטור Sigma Labs.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x