שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

רוסיה מתכננת חוק שינתק את האינטרנט שלה מהעולם

העברת החוק מותנית בניסוי שבמסגרתו הפרדת תעבורת הרשת הרוסית מזו העולמית. הרעיון הוא לשמור את כל מערך התעבורה, שרתים, אתרים, DNS ומאגרי מידע בתוך גבולות המדינה

עומר כביר 12:3111.02.19
הרשויות וספקיות האינטרנט ברוסיה מתכננות לנתק את המדינה מהאינטרנט הגלובלי, במסגרת ניסוי להפרדת תעבורת האינטרנט בין גולשים ברוסיה מתעבורת הרשת הכללית – כך מדווח היום (ב') אתר ZDNet, על סמך דיווח של סוכנות הידיעות הרוסית RosBiznesKonsalting (RBK).

 

הצעת החוק, שהוגשה לפרלמנט בדצמבר האחרון, לא עוסקת ביצירת רשת נפרדת לרוסיה, אלא באמצעים שנועדו לוודא שכאשר גולש מקומי מתקשר עם גולש או אתר רוסי, התעבורה מתבצעת כולה בתוך רוסיה ולא יוצאת לשרתים בחו"ל וחוזרת מהם. זאת, לפי ההצעה, על מנת להבטיח את עצמאות תעבורת האינטרנט ברוסיה במקרה של ניסיון התערבות מבחוץ.

גלישה של רוסים לאתרים רוסיים תתבצע בתוך המדינה גלישה של רוסים לאתרים רוסיים תתבצע בתוך המדינה צילום: שאטרסטוק

 

במסגרת הצעת החוק, ספקיות אינטרנט ברוסיה יחוייבו להתקין "אמצעים טכניים", שינתבו את כל תעבורת האינטרנט במדינה לנקודת תמסורת שאושרו על ידי רגולטור הטלקום המקומי, Roskomnazor. ניתוב זה יאפשר לרגולטור לבחון את את התעבורה, על מנת לחסום תוכן אסור ולוודא שתעבורה בין משתמשים רוסים נשארת בשרתים בתוך המדינה.

 

תאריך לניסוי טרם נקבע, אך הוא צפוי להתבצע לפני ה-1 באפריל – המועד האחרון להגשת תיקונים להצעת החוק. לפי הדיווח ב-RBK, ספקיות האינטרנט ברוסיה מסכימות עם מטרות החוק, אך חלוקות על יישום האמצעים הטכניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x