$
חדשות טכנולוגיה

חברת IBM מפתחת מערכת לחיסול הפסקות החשמל

רבות מההפסקות הללו נגרמות בשל נזקי צמחייה לתשתיות בערים ומחוץ להן - תשתיות שלא תמיד זוכות לבקרה רציפה. IBM בונה מערכת שתשאב מידע מחיישנים, רחפנים, צילומי אוויר ומודלים אקלימיים, כדי לדווח לעיריות וחברות חשמל היכן ישנם עמודים מועדים לפורענות

רפאל קאהאן 20:1208.02.19

IBM הודיעה על פיתוח של טכנולוגיה חדשה שנועדה למנוע הפסקת חשמל; היא לא נשענת על סוללות או רכיבי גיבוי, כי אם על ידע: לפי דיווח של רויטרס, תהיה זו מערכת שיודעת לאתר מראש נקודות בהן צמחייה ואלמנטים סביבתיים אחרים יכולים לפגוע בחוטי חשמל ותשתיות. 

 

 

צמחייה היא אחד הגורמים המשמעותייים ביותר להפסקות חשמל; רוח חזקה מעיפה ענפים ועצים שלמים, שקורעים חוטים ואף עלולים להתלקח. כמו כן, לפעמים גדלים שורשי עצים מתחת לקווי מתח, מחלישים את יסודותיהם ותורמים לקריסתם.

 

תיקוני נזק שגרמה סערה לתשתית חשמל בישראל תיקוני נזק שגרמה סערה לתשתית חשמל בישראל צילום: צביקה טישלר

 

 

עיריות מנסות לצמצם את הנזק באמצעות גיזום, אך לא תמיד מבוצע הדבר כהלכה ותשתיות שמחוץ לעיר לא תמיד זוכות לבקרה אפקטיבית. למשל, תשתיות מתח גבוה נפרסות לעיתים על פני אלפי קילומטרים, וסיורי ביקורת מכסים אותן בתכיפות מוגבלת.

 

 

 

המערכת החדשה של IBM נועדה לזהות אזורים מועדים לפורענות בהתבסס על חיישנים, רחפנים, צילומי אוויר ומודלים אקלימיים. המידע ינותח ויעובד בפלטפורמת ווטסון של החברה, ויוצא לחברות חשמל ועיריות ככלי לייעול בקרת תשתית החשמל. IBM תשתמש לשם כך גם במערכות של חברת Weather Company אותה רכשה לפני מספר שנים, ומתמחה בתחום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x