הייטק והון סיכון

חברת Healthy.io גייסה 18 מיליון דולר

החברה פיתחה ערכה לבדיקת שתן ביתית המסונכרנת ליישום מובייל ומאפשרת לזהות זיהומים, מחלות כרוניות וסיבוכי הריון. את סבב הגיוס הובילו קרן אלף ו-Samsung NEXT

הגר רבט 17:2405.02.19
חברת Healthy.io הודיעה היום (ג') על גיוס סבב B של 18 מיליון דולר בהובלת קרן אלף ובהשתתפות Samsung NEXT. בכך מגיע סך ההון שהושקע בחברה ל-33 מיליון דולר.

 

 

Healthy.io, שהוקמה, ב-2013 פיתחה ערכות ביתיות לבדיקת שתן שמסוגלות לבדוק מספר פרמטרים, כולל מגוון זיהומים, מחלות כרוניות וסיבוכי הריון. הבדיקה מתבצעת באמצעות מצלמת הסמארטפון של המשתמש, שסורקת את המקלון שמספקת החברה ואפליקציה ייעודית מבוססת ראיית מכונה מנתחת את תוצאות הסריקה ומספקת תוצאות מיידיות.

 

יונתן אדירי, מנכ"ל ומייסד החברה יונתן אדירי, מנכ"ל ומייסד החברה צילום: עמית שעל

 

 

הערכה של החברה הישראלית קיבלה את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ב-2018, וסבב הגיוס ייסייע לה להגדיל את מאמצי השיווק במדינה. לחברה יש גם אישור מה-CE Mark באירופה.

 

בינואר האחרון הודיעה Healthy.io על הסכם שיתוף פעולה עם רשת הפארמה הבריטית Boots, במסגרתו יופצו ערכות החברה בבתי מרקחת נבחרים בלונדון, קרדיף ושפילד, כדי לסייע לנשים לאבחן ולטפל בדלקות בדרכי השתן. רוכשי הערכות יוכלו לקבל מהרוקחים תרופה לטיפול בדלקת כאשר יחזרו לבית המרקחת עם תוצאות חיוביות גם ללא מרשם.

 

 

 

מ-Healthy.io נמסר כי דלקת בדרכי השתן היא אחת המחלות הנפוצות בקרב נשים; אחת משלוש נשים תסבול מדלקת לפני גיל 24 ו-50% מהנשים יסבלו ממנה פעם בחיים. לחברה יש הסכמים עם גופים נוספים, ביניהם the American National Kidney Foundation וגופי בריאות שונים בעולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x