$
אפליקציות

חדש בווטסאפ: עוד שכבת נעילה, כדי שחברים לא יציצו לכם בצ'ט

אפליקציית הצ'ט קיבלה יכולת זיהוי פנים שתבטיח שרק אתם תוכלו לקרוא את ההודעות גם כשהמכשיר אינו נעול. המטרה: לעצור חטטנים ולהקשות על ריגול עסקי

ניצן סדן 10:0204.02.19

ווטסאפ השיקה תכונה חדשה ופשוטה, שמשפרת משמעותית את האבטחה בה: שכבת נעילה נוספת, שמחייבת זיהוי ביומטרי לפני כניסה לאפליקציה. התכונה זמינה בשלב זה לאייפון בלבד, ונשענת על FaceID של אפל לזיהוי פני המשתמש גם כשהמכשיר אינו נעול.

 

 

התכונה זוהתה לראשונה בידי פורום WABeta, קהילת מפתחים שאחראית לחשיפת תכונות חדשות רבות בפלטפורמת הצ'ט הפופולרית. היא זמינה כבר עבור מספר לא ידוע של משתמשי הגרסה האחרונה של האפליקציה, בין השאר גם בישראל.

 

מתחדשת. ווטסאפ מתחדשת. ווטסאפ צילום: שאטרסטוק

 

 

הרעיון הוא להוסיף שכבת הגנה שתמנע מאנשים לקרוא את ההודעות שלכם כשהם בקרבת הטלפון - ואתם לא. הכוונה אינה בהכרח להתמודד עם גנבים, שכן מי שלקח טלפון ינסה למכור אותו ולא בהכרח יתעכב על המידע בו. אבל קולגות בעבודה, בני זוג, ואנשים אחרים בקרבתכם לא אחת ישמחו לגנוב הצצה בהתכתבויות שלכם.

 

 

 

ככל הנראה שכלי זה ישולב גם בגרסת ווטסאפ לעסקים, במטרה להקשות על ריגול עסקי; פייסבוק מנסה למשוך ארגונים לפלטפורמה העסקית של ווטסאפ, ורכיבי אבטחה ופרטיות הם הכרח עבור כל אפליקציית תקשורת מסוג זה.   

בטל שלח
    לכל התגובות
    x