$
הייטק והון סיכון

SAP העולמית תפטר 4,400 עובדים, עדיין לא ידוע אם גם בישראל

המרכז המקומי של ענקית התוכנה, שמעסיקה כ-96,000 עובדים, מונה כ-900 איש; בספטמבר שעבר אף הורחב לאור שת"פ עם עליבאבא. החברה מבצעת את הקיצוץ מתבצע במסגרת תוכנית התייעלות נרחבת, ומבטיחה: "נתייחס לעובדים בכבוד המרבי"

שירות כלכליסט 15:2430.01.19

SAP, חברת הטכנולוגיה הגדולה באירופה, הודיעה על קיצוץ רוחבי של 4,400 משרות בסניפיה בעולם. הפיטורים יבוצעו במסגרת תוכנית התייעלות נרחבת, שתעלה לענקית התוכנה כמיליארד דולר - כך לפי דיווח של סוכנות רויטרס. ל-SAP יש כ-96,000 עובדים, מהם 900 בישראל.

 

 

בספטמבר האחרון אף הוגדלה מצבת העובדים בארץ: עשרות נשכרו במסגרת שיתוף פעולה שחנכה SAP עם עליבאבא. עדיין לא ידוע האם תשפיע התוכנית על המרכז הישראלי של החברה. תוכנית ההתייעלות נועדה כדי להאיץ את המעבר משירותי תוכנה ארגונית מסורתיים לשירותים מבוססי ענן.

 

 

בניין SAP ברעננה בניין SAP ברעננה

 

 

החברה מסרה בתגובה לכלכליסט: "SAP היא חברה שמתפתחת ומשתנה באופן תדיר כדי להתאים את עצמה לצורכי השוק והלקוחות. כחלק מתהליכי השינוי האלה, SAP החליטה להוציא לפועל תוכנית שינוי ארגוני ב-2019. מהלך זה יאפשר לנו להשקיע יותר באזורי צמיחה מרכזיים, כדי להבטיח את מוכנותם לעתיד. SAP מעריכה כרגע שכ-4,400 עובדים ברחבי העולם יעזבו את החברה. במקרים שבהם יווצרו משרות חדשות, SAP תעשה ככל שביכולתה לאפשר לעובדיה עדיפות ראשונה באיושן.

 

 

 

חשוב לציין כי התוכנית, כמו תוכניות דומות בעבר, לא מתמקדת בהקונת החברה, שכן ב-2019 אנחנו מצפים לגדול לחברה של יותר מ-100,000 עובדים ברחבי העולם. SAP מחויבת להתייחס לעובדיה בכבוד המרבי. אנו צופים כי מספר העזיבות הגבוה ביותר יתרחש בגרמניה ובארה"ב. עזיבות צפויות גם ברחבי אירופה וביתר צפון ודרום אמריקה, אפריקה, אסיה, ואוסטרליה/ניו-זילנד. SAP מתכננת להציע תוכניות לפרישה מוקדמת בגרמניה, ארה"ב, צרפת וקנדה וכמו כן, תוכניות פרישה מרצון בגרמניה ובארצות אחרות. מאחר ומדובר בתהליך מתמשך, החברה תמשיך לתקשר בשקיפות לאורך התהליך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x