$
חדשות טכנולוגיה

אורקל: אמזון ניגשה למכרז הענן של הפנטגון עם עזרה מבפנים

החברה הגישה תביעה שדורשת את עצירת המכרז, ששוויו צפוי להגיע ל-10 מיליארד דולר; אמזון הואשמה בהעסקת עובד לשעבר של הפנטגון, שסייע לה לפתח את הצעתה. במסגרת מכרז הענק, צפויה ספקית בודדת להקים מחדש את מערכי המחשוב של משרד ההגנה

עומר כביר 09:4327.01.19
חטיבת שירותי הענן של אמזון יצרה ניגוד עניינים בהתמודדותה על חוזה בשווי 10 מיליארד דולר לאספקת שירותי ענן לפטנגון, בכך ששכרה עובד לשעבר של משרד ההגנה שעזר לפתח את החוזה - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

 

 

לפי הדיווח, את הטענות בנושא העלתה אחת היריבות של אמזון בהתמודדות על המכרז, אורקל, שאמרה שהוא מוטה לטובת אמזון בצורה לא הוגנת. בתביעה שהגישה, מבקשת החברה לעצור את הענקת החוזה.

 

הפנטגון. מי יזכה לרענן את מערכותיו? הפנטגון. מי יזכה לרענן את מערכותיו? צילום: בלומברג

 

 

העובד המדובר הוא דיפ אובהי, שעבד באמזון לפני ואחרי שכיהן בתפקידים בפנטגון. בעבר קבע משרד ההגנה שאובהי לא השפיע לרעה על הליך בניית החוזה, ואולם השבוע אמר גורם במסמך רשמי שהוא "שוקל האם העסקתו של אובהי באמזון יצרה ניגוד עניינים".

 

מאמזון נמסר בתגובה שהטענות חסרות בסיס. ממשרד ההגנה נמסר שבמהלך עבודתו בפנטגון, לא עסק אובהי בחוזה המדובר ושהוא עמד בכל החוקים והתקנות.

 

 

 

מכרז הענן של הפנטגון הוא הגדול מסוגו אי פעם, ונשען על הענקת הקמת התשתית כולה לספק בודד. גוגל התמודדה בעבר על המכרז אך פרשה ממנו, ושאר המתמודדות - מיקרוסופט, אורקל ו-IBM - טוענות שהמכרז נתפר למידותיה של אמזון, אשר נשענה על קשריה במשרד ההגנה באופן בלתי הוגן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x