$
חדשות טכנולוגיה

יוטיוב משנה כיוון, תפסיק להמליץ על סרטונים עם תוכן קיצוני למשתמשים

החברה הודיעה שתשנה את האלגוריתם שלה כך שהוא לא ימליץ או ינגן יותר באופן אוטומטי סרטונים שהתכנים שלהם כמעט מפרים את "תנאי השימוש של הקהילה". מדובר למשל בסרטונים שטוענים לתרופת פלא עבור מחלות קשות, סרטוני תיאוריות קונספירציה על פיגועי ה-11 בספטמבר או כאלה הטוענים שכדור הארץ שטוח

רפאל קאהאן 20:1025.01.19

יוטיוב הודיעה היום (ו') שהיא משנה את האלגוריתם שלה כך שהוא לא ימליץ או ינגן יותר באופן אוטומטי סרטונים שהתכנים שלהם כמעט מפרים את "תנאי השימוש של הקהילה". בפוסט שפורסם בבלוג של השירות נכתב שמדובר למשל בסרטונים שטוענים לתרופת פלא עבור מחלות קשות, סרטוני תיאוריות קונספירציה על פיגועי ה-11 בספטמבר או כאלה הטוענים שכדור הארץ שטוח.

 

 

 

לפי יוטיוב, מדובר בפחות מ-1% מכל הסרטונים הזמינים בשירות. עם זאת מדגישים שם שאין הדבר אומר שהסרטונים יימחקו לגמרי. אלא שהאלגוריתם של האתר לא ימליץ עליהם יותר או ינגן אותם בסיום צפייה בסרטון אחר גם אם מדובר בסרטון שתוכנו דומה. בנוסף מסבירים ביוטיוב שהשינוי מיועד למנוע מצב בו משתמש שצופה בסרטון עם מתכון לעוגייה יוצף בהמשך בסרטוני הכנת עוגיות.

 

 

 צילום: MintPress

 

חלק מהמהלך מתבסס על שינויים במערכות למידת המכונה שמנסות להכיר את העדפות המשתמש ולספק לו תכנים שיאהב. אך במקביל גם אומרים ביוטיוב שיש גם צוות של עיניים אנושיות שעובר על התכנים ומוודא שהם תואמים לסטנדרטים של השירות. המעריכים האלו - כפי שיוטיוב מכנה אותם - עובדים על בסיס סדרה של תקנות בהן מוגדרים גבולות הגזרה.  

 

השינוי צפוי להיכנס לתוקף לאיטו. בהתחלה בארה"ב ולאחר מכן הוא יופץ לכל העולם. המהלך מגיע לאחר שעלו לא מעט טענות על כך שהאלגוריתם של יוטיוב יכול להביא להקצנה של תכנים בעיקר עבור משתמשים שצופים במשך זמן רב בסרטונים. בין השאר נטען שהדבר עשוי לגרום לצעירים ובני נוער לפתח דעות קיצוניות - כך לפחות על פי מספר מחקרים ועדויות של משתמשים שסבלו מכך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x