$
הייטק והון סיכון

הכנסות למונייד הישראלית קפצו ל-57 מיליון דולר ב-2018

זאת לעומת 10.1 מיליון דולר ב-2017. חברת האינשורטק מבטחת כיום 425 אלף בתים בארצות הברית בהשוואה ל-100 אלף שנה קודם בשווי ביטוחי כולל של 50 מיליארד דולר

מאיר אורבך 21:3524.01.19

חברת האינשורטק הישראלית למונייד הוציאה כבכל שנה דו"ח שקיפות ובו פירוט מלא של מצבה של החברה. על פי הדו"ח, רשמה הכנסות של 57.2 מיליון דולר בשנת 2018 גידול מרשים לעומת מכירות של 10.1 מיליון דולר ב-2017.

 

 

הכנסות החברה הושפעו מרבעון רביעי לא מוצלח של החברה שבו היא רשמה ירידה בהכנסות כתוצאה מניסוי שעשתה החברה בהכנסותיה. על פי הדו"ח שכתב שי וינינגר, מייסד החברה והנשיא שלה, הוא ודניאל שרייבר המייסד השני והמנכ"ל שלה "הרסו" את הרבעון הרביעי וגרמו לחברה להפסיד הכנסות של 5-10 מיליון דולר. ההפסד נגרם כתוצאה מניסוי לבחון דרכים להקטנת הסיכון. ניסוי שכאמור עלה ביוקר לחברה. על פי הדיווח, ההכנסות של החברה נחלקו ל-8.9 מיליון דולר ברבעון הראשון, 12.4 מיליון דולר ברבעון השני, 18.2 מיליון דולר ברבעון השלישי ו-17.7 מיליון דולר ברבעון הרביעי.

 

החברה מבטחת כיום 425 אלף בתים בארצות הברית בהשוואה ל-100 אלף שנה קודם בשווי ביטוחי כולל של 50 מיליארד דולר. לחברה יש כיום נתח של 6% מבין המבטחים בפעם הראשונה את הדירות שהם שוכרים.

שי וינינגר ודניאל שרייבר, מייסדי למונייד שי וינינגר ודניאל שרייבר, מייסדי למונייד צילום: BEN KELMER

 

על פי הדיווח, החברה מוכרת כיום ב-21 מדינות בארצות הברית ומעסיקה 125 עובדים לעומת 63 ב-2017. החברה מדווחת שהיא מתכוונת בקרוב להתחיל לפעול באירופה כאשר גם אליאנץ וגם AXA, שתי ענקיות הביטוח האירופיות, הן משקיעות של החברה הישראלית.

 

החברה מדווחת גם על פעילות עניפה בקליפורניה בהשתוללות של שריפות הענק שם. על פי הדיווח, החברה סייעה ל-71 משפחות באזור האסון להגיע למקום מבטחים.

 

למונייד הוקמה ב-2015 בידי שי וינינגר ודניאל שרייבר המכהנים כנשיא ומנכ"ל החברה בהתאמה. החברה מציעה ביטוח רכוש לבעלי בתים ולשוכרי דירות, בשיטה המזכירה את "הלוואות העמיתים", שבה המשתמשים עצמם יערבו לתוכנית הביטוחית של חבריהם. היא גייסה עד היום יותר מ-180 מיליון דולר. בין היתר מסופטבנק היפנית, גוגל ונצ'רס, קרן הון הסיכון האמריקאית ג'נרל קטליסט, Thrive Capital (ששייכת לג'וש קושנר, מבעלי חברות הביטוח הדיגיטליות הגדולות בארה"ב ואחיו של ג'ארד קושנר), טאסק קפיטל המתמחה בנושאים רגולטוריים, סקויה קפיטל, קרן אלף ו-XL Innovate, קרן ההשקעות של חברת הביטוח XL .
בטל שלח
    לכל התגובות
    x