$
אינטרנט

ממשלת סין חסמה את מנוע החיפוש בינג מבית מיקרוסופט

היה זה מנוע החיפוש הבינלאומי הגדול היחיד שפעל במדינה, והקפיד להציג תוצאות מצונזרות ולהבליט מקורות בשליטה ממשלתית. לא ברור מדוע נחסם בינג, אך ההחלטה עלולה להשפיע גם על תוכניות גוגל להתרחבות בסין

עומר כביר 09:4624.01.19
סין חסמה את מנוע החיפוש בינג של מיקרוסופט, אף שהחברה הקפידה על צנזור תוצאות החיפוש בו - כך אישרה אמש (ד') ענקית התוכנה.

 

 

"אישרנו שבינג לא זמין כעת בסין, ואנו פועלים כדי להחליט על הצעדים הבאים", מסרה מיקרוסופט בהודעה קצרה לכלי תקשורת בארה"ב. מבחינת מיקרוסופט מדובר במכה שנייה שהיא סופגת בסין, אחרי שבנובמבר 2017 הוסרה אפליקציית סקייפ מחנויות האפליקציות של אפל וגוגל במדינה.

 

 

בינג בסין בינג בסין צילום מסך: bing

 

 

בינג היה מנוע החיפוש הבינלאומי הגדול היחיד שהיה זמין בסין. מאז השקתו במדינה ביוני 2009, ספגה החברה ביקורות על תוצאות החיפוש המצונזרות שהציגה. בשנים האחרונות המצב אף החריף, ומנוע החיפוש נטה להבליט תוצאות מכלי תקשורת שבשליטת המדינה, כמו צ'יינה דיילי ושִׂינְחְווָה. לפי שירות האנליטיקה SimilarWeb, מספר הדפים הנצפים בבינג עמד על 220 מיליון בחודש.

 

 

 

החסימה, אם לא תהיה זמנית או תוצאה של טעות, צפויה להעיב על מאמצי גוגל להיכנס לפעילות רחבה בסין. חוד החנית של מאמצים אלה היה פיתוח גרסה מצונזרת למנוע החיפוש של החברה, מהלך שעורר ביקורת חריפה במיוחד הן בגוגל והן מחוצה לה. אם עתה מתלווה לכך הסיכון שהתוצר המוגמר לא יאושר בסין או שיחסם במפתיע ללא התרעה, המוטיבציה של גוגל להמשיך בפיתוחו ולהיכנס לסין תהיה קטנה בהרבה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x