$
חדשות טכנולוגיה

אמזון חשפה את Scout, רובוט משלוחים בגודל צידנית

הרובוט ינוע על המדרכה בקצב הליכה ממוצע, וייבחן בפיילוט במדינת וושינגטון. בשלב הראשון, ילווה הסקאוט בידי עובד אמזון, אך בהמשך יסתובב בעיר ויעביר חבילות ללקוחות באופן עצמאי לחלוטין

עומר כביר 09:3724.01.19
אמזון מתחילה פיילוט של משלוחים אוטונומי קטן - כך הודיעה החברה אמש (ד'). השליח הרובוטי, שמכונה Amzaon Scout, יופעל בשלב הראשון בשכונה במחוז סנוהומיש במדינת וושינגטון. גודלו כשל ציידנית קטנה והוא ינוע על מדרכות בקצב הליכה. הרובוט אמור להעביר חבילות ראשונות ללקוחות אמזון בשכונה כבר היום.

 

 

 

"אנחנו מתחילים עם שישה כלי רכב, שימסרו חבילות בימי שני עד שישי בשעות היום", הסביר שון סקוט, סגן נשיא אמזון סקאוט, בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של החברה. "המכשירים יסעו בנתיב החלוקה שלהם באופן אוטונומי, אבל בשלב הראשון ילוו על ידי עובד אמזון. אנחנו מפתחים את אמזון סקאוט במעבדת המו"פ שלנו בסיאטל, ומוודאים שהמכשירים יכולים לנווט ביעילות ובבטיחות סביב חיות מחמד, הולכי רגל וכל מה שנמצא בדרכם".

 

 

 

 

 

מומחים בתחום מיהרו לצנן את החגיגה של אמזון. דן קארה, סגן נשיא לרובוטיקה בחברת המדיה WTWH, אמר לסוכנות בלומברג ששימוש ברובוטים למשלוחים ברחובות ערים צפוי להיות מאתגר הרבה יותר משימושים מקובלים כיום במחסנים מוארים היטב, בתי חולים ובתי מלון.

 

 

 

"בחוץ, רובוטים יכולים להתקל בתנאי מזג אוויר קיצוניים, שיפועים חדים, עיקולים ובעיות אחרות שמציגות אתגר הנדסי משמעותי", אמר. "זה אולי יעבוד בשכונות חדשות מוארות היטב עם מדרכות חדשות, אבל זה לא המצב ברוב העולם או ברוב ארה"ב. כל הכבוד על הניסוי, אבל אני לא רואה את זה מגיעה לפריסה מלאה בקרוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x