$
חדשות טכנולוגיה

אפל צמצמה את פרויקט הרכב, 200 עובדים הועברו למיזמים אחרים

הענקית האמריקאית מתקשה לקדם את הפיתוח כבר שנים, על אף שזנחה את התוכנית לבנות מכונית עצמונית והתמקדה בתוכנות נהיגה

עומר כביר 08:5024.01.19
אפל העבירה יותר מ-200 עובדים מקבוצת הרכב האוטונומי שלה, פרויקט טיטאן – כך לפי דיווח של CNBC. באפל אישרו את הדיווח, והבהירו שהעובדים לא פוטרו אלא הועברו לפרויקטים אחרים בחברה.

 

 

 

פרויקט הרכב האוטונומי של אפל סובל משורה ארוכה של קשיים מזה זמן רב. כבר לפני יותר משנתיים דווח שאפל צמצמה משמעותית את פרויקט המכונית האוטונומית, זנחה את התוכנית לפתח מכוניות משלה והעבירה את עיקר המיקוד של פעילותה בתחום לפיתוח תוכנת נהיגה עצמונית.

 

בוב מנספילד בוב מנספילד צילום: בלומברג

 

השינוי האסטרטגי הגיע לאחר חודשים של חילוקי דעות בקרב בכירי החברה, חילופי הנהגה וקשיים בפיתוח. בתחילת ספטמבר דווח שאפל שוקלת את האסטרטגיה שלה בתחום ושהחברה כבר פיטרה עשרות עובדים. זאת, לאחר שביולי 2016 מינה המנכ"ל, טים קוק, את אחד המנהלים המוערכים באפל, בוב מנספילד, להוביל את הפרויקט.

 

באוגוסט שעבר השיבה אפל לחברה את סגן נשיא טסלה להנדסה, דאג פילד, כדי שיוביל את הפרויקט לצד מנספילד. לפי CNBC, העברת 200 העובדים מהפרויקט נתפסת בחברה כשינוי ארגוני צפוי תחת ההנהגה החדשה יחסית. העובדים שיושפעו מהשינוי לא יעזבו את אפל ויעברו למחלקות אחרות.

 

מאפל נמסר בתגובה: "יש לנו צוות מוכשר להפליא שעובדים על מערכות אוטונומיות וטכנולוגיות קשורות של אפל. מכיוון שהצוות ממקד את עבודתו ב-2019 בכמה אזורי מפתח, חלק מהקבוצות מועברות לפרויקטים בחלקים אחרים של החברה, שם הם יתמיכו בלמידת מכונה וביוזמות אחרות של אפל. אנחנו ממשיכים להאמין שיש הזדמנות ענקית עם מערכות אוטונומיות, שלאפל יש יכולת ייחודית לתרום, ושמדובר בפרויקט למידת המכונה השאפתני ביותר אי פעם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x