$
הייטק והון סיכון

משה חוגג מודה ומזהיר: נעקצתי בהונאת קריפטו

לדברי היזם - אחד המוכרים בתחום המטבעות הווירטואליים בישראל - נגנב ממנו סכום משמעותי לאחר שניסה לרכוש מטבע Grin. הוא הזהיר את הציבור מפני רכישות ישירות מזרים, והמליץ להעדיף בורסות קריפטו סדורות

הגר רבט 12:4122.01.19
יזם הביטקוין משה חוגג פרסם הבוקר פוסט בקבוצת הפייסבוק ״ביטקוין הקהילה הישראלית״ בו סיפר שנעקץ בעת ניסיון רכישה של המטבע הדיגיטלי GRIN - והזהיר את המשתמשים האחרים.

 

 

״אתמול נגנב לי סכום משמעותי באמצעות עוקץ חצי מתוחכם לאחר שרציתי לקנות Grin בכמות גדולה דרך OTC", כתב חוגג. ״גם המוכר וגם ה׳נאמן׳ היו חלק מהעוקץ והסיבה שנתתי אמון ב׳נאמן׳ היתה המלצה מאדם ידוע שאני מחשיב כאמין. אין לי טענות לאדם שהמליץ לי על ה׳נאמן׳ והפנה אותי ל׳מוכר׳, הם הטעו גם אותו ומטרתו היתה רק לעזור לי להשיג את מבוקשי. מסקנתי היא לא לסמוך על אף אחד, לבדוק אלף פעם ולנקוט כל משנה זהירות אפשרי לפני טרנזקציה כזו. ואם אפשר להימנע ממנה ופשוט לרכוש בבורסה, עדיף. ברמה האישית אני אדם מאמין וחושב שהוא פשוט החליט לקחת לי ואם מחר יחליט לתת לי הביטקוין פשוט יעלה או משהו כזה... בכל מקרה, מאמין או לא, צריך לעשות השתדלות, תשתדלו להיות זהירים יותר ממה שאני הייתי כשאתם עושים עסקים עם זרים״.

 

 

משה חוגג משה חוגג צילום: אוראל כהן

 

 

גרין הוא מטבע קריפטו חדש שהושק לפני כשבוע, כהטמעה של פרוטוקול בקוד פתוח בשם MimbleWimble. המטרה היא ליצור מטבע ללא כתובות ועם אחסון מינימלי שדורש פחות משאבים ממטבעות קיימים (הוא דורש רק כ-10% משטח האחסון של הביטקוין למשל) - מה שעושה אותו סקיילבילי יותר.

 

 

 

חוגג הוא אחד היזמים המוכרים בתחום הקריפטו בישראל. הוא מייסד קרן קבוצת סינגולריטים וחברת סירין לאבס, שהשיקה בנובמבר האחרון את מכשיר ה-Finney, סמארטפון שתומך בטכנולגיית בלוקצ׳יין ומכיל ״אחסון קר״ וארנק קריפטו מובנה. לאחרונה הוגשה בקשת פירוק נגד אחת החברות של חוגג, אך הצדדים הגיעו לפשרה. חוגג טרם פרסם מה הצעדים הבאים בהם הוא מתכוון לנקוט, אם בכלל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x