הייטק והון סיכון

ענקית הביטוח AXA מקימה קרן של 150 מיליון דולר, שתשקיע בישראל

מדובר בקרן השנייה של AXA, והיא צפויה להשקיע בחברות סטארט-אפ בשלבים מוקדמים, בסדר גודל של עד שישה מיליון דולר להשקעה. AXA השקיעה בעבר בחברות הישראליות זייטגולד ו-Setoo

מאיר אורבך 11:1622.01.19

ענקית הביטוח האירופית AXA גייסה 150 מיליון דולר לקרן חדשה -  AXA Venture Partners - שתשקיע בחברות סטארט-אפ בשלבים ראשונים. AXA מסרה שהקרן צפויה להשקיע בישראל, באירופה ובצפון אמריקה, בסדר גודל של עד שישה מיליון דולר בכל השקעה.

 

 

זו הקרן השניה של החברה; הראשונה, שגויסה, ב-2015 ניהלה 110 מיליון דולר והשקיעה בכ-40 חברות עד כה. יש לה משרדים בפריז, לונדון, סן פרנסיסקו וניו יורק. לצד הקרן שמשקיעה בשלבים מוקדמים, מחזיקה AXA מספר קרנות נוספות שמשקיעות בקרנות הון סיכון אחרות ובחברות בשלבי צמיחה.

 

מטה AXA בצרפת מטה AXA בצרפת צילום: בלומברג

 

 

אתמול דיווחה חברת זייטגולד הישראלית-גרמנית על סבב גיוס של 10 מיליון יורו בו השתתפה AXA, ובשנה שעברה השתתפה ענקית הביטוח גם בסבב של חברת הפינטק Setoo, בו גייסה שמונה מיליון יורו.

 

 

 

בכירי הקרן השתתפו בוועידת כלכליסט האחרונה בפריז; פרנסואה רובין, אחד השותפים בה, אמר באירוע: "התחלנו את היחסים עם ישראל רק לפני שלוש שנים, ואנחנו פועלים כקרן הון סיכון קלאסית. בחזון הראשוני שלי רציתי להשקיע בחברות צמיחה כי יש לנו היום יותר הון - וליצור קשרים בין הסטארט-אפים שאנחנו משקיעים בהם והשותפים שלנו. חשבנו שזה יספק ערך גם למשקיעים שלנו וגם לחברות שלנו. בהתחלה לא רציתי להשקיע ישירות, אלא דרך קרנות, אבל נתקלנו בהזדמנויות מדהימות ולכן ביצענו גם שתי השקעות ישירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x