אפליקציות

פייסבוק משיקה את Community Actions, כלי לפרסום עצומות בפיד

מטרתו לסייע בארגון תומכים בפעולות פוליטיות וציבוריות, ולתת כוח לגולשים מול רשויות למיניהן. ואולם, הכלי חשוף להשפעה זרה מצד גורמים שמעוניינים לתמרן מערכות פוליטיות במדינות אחרות - ופייסבוק לא יודעת להגן על הגולשים מפניהם

רפאל קאהאן 12:4521.01.19

פייסבוק תשיק היום (ב') כלי חדש שמיועד לפרסום עצומות בפיד שלה. לפי דיווח של TechCrunch, הכלי ייקרא Community Actions ומטרתו לאפשר לגולשים לייצר שיח עם שלטונות מקומיים ורשויות. בשלב זה, יהיה זמין הכלי בארה"ב בלבד, אך יש להניח שפייסבוק תשיק אותו במהרה גם בשווקים נוספים: מדובר בכלי שיכול למשוך משתמשים וליצור מעורבות גבוהה.

 

 

כלי העצומות יצטרף לכלי אחר שהשיקה פייסבוק, פלטפורמת גיוס כספים. שניהם מאפשרים לייצר קמפיין פוליטי ישירות בתוך הפיד, כשהראשון קורא לאנשים והשני אוסף מהם כסף. 

 

 

עצומות בפייסבוק עצומות בפייסבוק

 

 

השימוש בפייסבוק כפלטפורמה להנעת מאבקים פוליטיים או אזרחיים הוכח בעבר, אם באירועי האביב הערבי, מחאות יוקר המחייה ברחבי העולם בשנים האחרונות ולאחרונה גם במסגרת תנועת האפודים הצהובים בצרפת. היכולת לייצר עצומה מאפשרת לכמת את הדרישות ולייצר לחץ פוליטי בצורה מהירה מאוד, והשימוש בפייסבוק יוכל להשיג אפקט רחב יותר מעצומות בעמודים אנונימיים ברשת.

 

 

 

ואולם, כנראה שהגולשים לא ישתמשו ב-Community Actions אך ורק לקידום עמדותיהם הפוליטיות; גם גורמים מסחריים יוכלו לרכוב על הפלטפורמה, ואיתם שחקנים מסוכנים שמעוניינים ליצור השפעה פוליטית במדינות אחרות. פייסבוק, כידוע, מתקשה להגן על המשתמשים מפני פעילויות שכאלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x