$
חדשות טכנולוגיה

מייסד וואווי: אפל היא ההשראה שלנו בשמירה על פרטיות המשתמש

רן ז'נגפיי הדף את ההאשמות לפיהן משתפת החברה פעולה עם המודיעין הסיני בביצוע ריגול - האשמות שהובילו להדרתה ממכרזים בארה"ב ובאירופה. לדבריו, הממשלה לא ביקשה מוואווי לסייע באיסוף מידע, והחברה לא תפגע לעולם בלקוחות שלה

רפאל קאהאן 15:5016.01.19

מייסד וואווי, רן ז'נגפיי, משיב להאשמות לפיהן החברה משתפת פעולה עם המודיעין הסיני ולפיכך מהווה סיכון ביטחוני: "לעולם לא נפגע בלקוחות שלנו או באינטרסים שלהם", אמר אמש במסיבת עיתונאים והסביר שהחברה חפה מפשע, ואינה מתקינה דלתות אחוריות במוצרי התקשורת שלה.

 

 

כמו כן, סיפר שוואווי מסתכלת על מודל הפרטיות של אפל בתור מקור להשראה. לדבריו, לומדת וואווי את מהלכי אפל בתחום, ונעזרת בהם לשיפור הפרטיות והאבטחה שלה.

 

רן ז'נגפיי, מייסד וואווי רן ז'נגפיי, מייסד וואווי צילום: איי פי

 

 

האשמות הריגול נגד וואווי החלו לצוף בסוף העשור הקודם. הקונגרס האמריקאי החל לחקור את החברה כבר ב-2011 ולאחר מספר שנים האשים באופן רשמי את וואווי ואת ZTE בשיתוף פעולה עם ממשלת סין.

 

 

 

מאז 2013 טוען ז'נגפיי שמעולם לא קיבל דרישה מבייג'ינג לרגל אחר לקוחותיו, ושאם היה מקבל היה מסרב לה - מה שהיה מוביל לפתיחת הליכים פומביים נגדו. זה לא טיעון חזק במיוחד, שכן ממשלת סין לא היתה מתקשה להסתיר צעדים נגד ז'נגפיי לו רצתה.  

 

וואווי עלתה שוב לכותרות השבוע לאחר שהתברר שעובד בכיר שלה נעצר בפולין באשמת ריגול. החברה התנערה ממנו ואף פיטרה אותו מיידית. ז'נגפיי לא התרגש מהתקרית, "אנחנו לא חברה ציבורית", ציין, "אם ניאלץ להקטין את הפעילות שלנו בגלל שאוסרים עלינו למכור בשוק מסוים, זה מה שנעשה. הדבר החשוב ביותר הוא לספק פרנסה לעובדינו".

 

 

 

לדברי ז'נגפיי, במערב מאמינים שהציוד של וואווי 'מוכתם' באידיאולוגיה קומוניסטית; "זה לא נכון, לחומרה אין אידאולוגיה", אמר. "היא מופעלת בידי הלקוח - לא בידינו", הוסיף. עד כה, הוטלו מגבלות על השתתפות של וואווי במכרזי תקשורת שונים בארה"ב, יפן ואירופה. טרם נמצאה הוכחה לריגול ממשלתי שבוצע דרך מוצרי וואווי, והסתמך על פרצה שהותקנה בהם לשם כך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x