$
הייטק והון סיכון

חברת SeeTree גייסה 15 מיליון דולר כדי לעזור לעצים לצמוח

החברה הישראלית פיתחה מערכת AI שמסוגלת לקבל מידע מחיישנים ולפקח על תהליך צמיחתם של עצים - מעץ בודד ועד ליערות ענק; הטכנולוגיה תוכל לסייע לחקלאים לשפר את פריון המטעים. בין היתר, השקיעו ב-SeeTree הנאקו ונצ'רס, אורי לוין מייסד ווייז וקינן פרטנרס

מאיר אורבך 16:0016.01.19
חברת הסטארט-אפ הישראלית סיטרי (SeeTree) השלימה גיוס של 15 מיליון דולר, כש-11.5 מכך מהווה סבב ראשון והשאר - סבב סיד. את הסבב הראשון הובילה קרן הנאקו ונצ'רס של אלון ליפשיץ והשתתפו בו קינן פרטנרס ישראל, אורי לוין, iAngels ומיינדסט שהיו גם משקיעי הסיד של החברה.

 

 

החברה, שעד כה פעלה בהסתר, פיתחה מערכת AI אשר מפקחת על הבריאות והפריון של עצים. החברה מתכוונת להציע את הטכנולוגיה שלה לחקלאים כמערכת אשר תפקח על ההפתחות התקינה של מטעים.

 

AI ייעודי לעצים. אילוסטרציה AI ייעודי לעצים. אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

 

לסיטרי יש מציעה פתרון שיכול לפקח על גדילת עצים מקצה לקצה, בין אם מדובר בעץ בודד או ביערות שלמים מהאוויר, מהקרקע ואף מתחת לאדמה. שליפת המידע נעשת תוך שימוש בחיישנים באיכות גבוה מרחפנים וחיישנים קרקעיים. החברה הספיקה לחתום על שותפויות עם מספר תאגידים גדולים בעולם והקימה משרדים בברזיל ובקליפורניה.

 

 

 

החברה נוסדה ב-2017 ומעסיקה 40 עובדים, רובם בת"א. הקימו אותה ברק חכמוב (יו"ר), ישראל טלפז (מנכ"ל) וגיא מורגנשטרן (סמנכ"ל פיתוח). "בחודשים האחרונים ריכזנו את המשאבים ליצירת טכנולוגיה מתקדמת מבוססת בינה מלאכותית, שיכולה לספק למגדלים את המידע שהם צריכים ברמת מיקרו ומאקרו לאופטמיזציית הגידול", מסר טלפז. "הלקוחות שלנו מביעים כיום שביעות רצון מרמת המידע שהם מקבלים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x