$
חדשות טכנולוגיה

ג'וני סרוג'י הישראלי על הכוונת של אינטל לתפקיד המנכ''ל

על פי דיווח של אתר Axios האמריקאי, באינטל מאוד מעוניינים לראות את סמנכ"ל טכנולוגיות החומרה של אפל מסכים להצעה. את כסא המנכ''ל מאייש כיום סמנכ'"ל הכספים של החברה, בוב סוואן, אך הוא כבר הודיע שאינו מעוניין בתפקיד

רפאל קאהאן 21:0615.01.19

סמנכ"ל טכנולוגיות החומרה של אפל, הישראלי ג'וני סרוג'י, נמצא על הכוונת של אינטל לאיוש כס המנכ''ל. על פי דיווח של אתר Axios האמריקאי היום (ג'), באינטל מאוד מעוניינים לראות את סרוג'י מסכים להצעתה. סרוג'י הוא שם חדש ברשימה של דירקטוריון אינטל, לפניו ניסו מספר בכירים מעולם השבבים להתפתות לאחת מהמשרות החשובות בעולם הטכנולוגיה.

 

 

 

אינטל נמצאת בבעיה כבר יותר משישה חודשים. מאז שהמנכ"ל הקודם בריאן קרזניץ' "הועזב", רשמית, בעקבות רומן בהסכמה שניהל עם עובדת הכפופה לו, החברה לא מצליחה למצוא מועמד רציני לתפקיד. על פי דיווח של בלומברג אתמול (ב'), שלושה מועמדים שהיו ברשימה הקצרה של אינטל נמחקו ממנה וביניהם מנכ"ל מוטורולה לשעבר ושני בכירים מאינטל עצמה בעבר.

 

סגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה באפל ג'וני סרוג'י סגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה באפל ג'וני סרוג'י צילום: אוראל כהן

 

את כס המנכ''ל מאייש כיום סמנכ''ל הכספים של החברה, בוב סוואן, אך זה כבר הודיע שהוא אינו מעוניין בתפקיד. לעומת זאת לסרוג'י יש את כל הנתונים שיכולים להתאים לאינטל - הוא עבד בחברה במשרדיה בחיפה בין 1990 ל-2005 כך שהוא מכיר היטב את התרבות הארגונית שלה. בנוסף הוא נחשב לאחד האחראים הישירים להצלחת תוכנית המעבדים של אפל מסדרות AXX.

 

אינטל זקוקה למנכ"ל בעל חזון שיוביל אותה בתקופה הקרובה. החברה נמצאת בפרשת דרכים והיא צריכה להתמודד עם לא מעט שינויים שעוברים על שוק הטכנולוגיה בשנים האחרונות. שווקי המובייל והמחשוב האישי אינם גדלים כבעבר, חזון המכונית האוטונומית שהיה הבסיס לרכישת מובילאיי עדיין אינו בשל לשימוש המוני ומהפכת הדור ה-5 שאמורה להביא את בשורת אינטרנט הדברים, המציאות המדומה ומחשוב הענן לכל בית לא תקרום עור וגידים בצורה נרחבת לפני 2025.

 

לא ברור אם סרוג'י יסכים להצעת אינטל. הוא נחשב כבכיר בעל השכר השני הגבוה ביותר באפל. אינטל, למרות גודלה, היא חברה בעלת משאבים הרבה יותר מוגבלים מאלה של יצרנית האייפון ואוצר המזומנים שלה. כדי לשכנע את סרוג'י כנראה שהיא תיאלץ להיות מאוד יצירתית שכן הוא כנראה לא יתפתה כל כך מהר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x