$
הייטק והון סיכון

לייטספיד וקוואלקום ונצ'רס משקיעות ב-AnyVision הישראלית

החברה פיתחה טכנולוגיה לניטור המוני ע"ב מצלמות אבטחה, שמאפשרת איתור ומעקב אחר מבוקשים בקהל גדול בזמן אמת. לייטספיד וקוואלקום השקיעו 15 מיליון דולר במסגרת סבב שנחשף ביולי שעבר, והיקפו הכולל יגיע ל-43 מיליון דולר

מאיר אורבך 20:3814.01.19

קוואלקום ונצ'רס וקרן לייטספיד משקיעות כ-15 מיליון דולר בחברת אניוויז'ן (AnyVision) כחלק מסבב השקעה כולל של 43 מיליון דולר. חלקו הראשון של הסבב, שכלל 28 מיליון דולר, הובל בידי חברת בוש ונחשף ביולי שעבר.

 

 

אניוויז'ן מפתחת אלגוריתם לזיהוי פנים, גוף ואובייקטים לאיתור ומעקב אחר מבוקשים בקהל גדול ובזמן אמת. הטכנולוגיה שלה יכולה להתממשק לכל מצלמה ומשמשת שירותי ביטחון בשדות תעופה, ערים חכמות, איצטדיונים וכדומה, כמו גם חברות מתחום הקמעונאות ותחומים נוספים.

 

מצלמת רחוב מצלמת רחוב צילום: אי פי אי

 

 

מדובר בסבב גיוס ראשון לחברה, שהוקמה ב-2015 ומעסיקה היום 200 עובדים עם משרדים בלונדון מקסיקו, ניו יורק, סינגפור ובלפסט. החברה מתכוונת להשתמש בכספי הגיוס לפתיחת משרדים בוושינגטון הבירה ובקליפורניה. כמו כן, יקדם המימון את הבאת המוצרים לשוק. מייסדי החברה הם איילון אטשטיין (מנכ"ל) ופרופ' ניל רוברטסון (סמנכ"ל טכנולוגיות) שמנהל את מרכז המחקר שלה בבלפסט.

 

"הנכס החשוב ביותר לנו הוא האנשים. התוספת של לייטספיד היא נכס חשוב מאוד לנו כחברה. השילוב של משקיעים אסטרטגים איכותיים עוזרים לנו ביכולת שלנו להגיע לשוק במהירות", אמר אטשטיין.

 

 

"לייטספיד משקיעה בחברה שיכולות לשנות באופן בסיסי או ליצור תחומים חדשים לחלוטין", הוסיף רביראג' ג'איין, שותף בקרן. "לחברה יש את הטכנולגיה המתקדמת ביותר מסוגה עם יכולת החזר השקעה מרשימה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x