$
הייטק והון סיכון

חברת Wiliot מגייסת 30 מיליון דולר כדי להפוך כל מוצר לחכם

החברה פיתחה חיישן קטן בצורת מדבקה ובו מעבד שנטען ע"י קרינת רדיו - תכונה שמאפשרת להכניס יכולות חכמות לשורה ארוכה של מוצרים; בין השאר, יאפשר החיישן פיתוח בקבוק תרופות שיודע כמה כדורים נטל המשתמש, או נעליים שיודעות היכן בחנות הן נמצאות

הגר רבט 13:0014.01.19

חברת Wiliot הישראלית, שמפתחת חיישן שהופך מוצרים לחכמים, הודיעה היום (ב') על השלמת גיוס של 30 מיליון דולר בסבב B שמביא אותה להיקף השקעה כולל של 50 מיליון דולר.

 

 

בסבב הנוכחי השתתפו חטיבת ההשקעות של AWS מבית אמזון, קרן ההשקעות של סמסונג ו-Avery Dennison. בכך הן מצטרפות למשקיעים הקיימים של החברה, בהם Norwest Venture, 83North, Grove Ventures , M Ventures וקוואלקום.

 

בכירי Wiliot. מימין: אלון יחזקאלי, סגן נשיא אנלוג; טל תמיר, מנכ״ל החברה; וירון אלבוים, סגן נשיא ומנהל פיתוח בכירי Wiliot. מימין: אלון יחזקאלי, סגן נשיא אנלוג; טל תמיר, מנכ״ל החברה; וירון אלבוים, סגן נשיא ומנהל פיתוח צילום: דיוויד גראב

 

 

Wiliot מפתחת חיישן בגודל בול דואר שאינו דורש הטענה וניתן לשימוש כמדבקה על מגוון גדול של מוצרים. הוא מבוסס מעבד ARM שנטען באמצעות הפיכת קרינת הרדיו לאנרגיה, והוא ייחשף היום (ב') בכנס הקמעונאות הענק NRF בניו יורק.

 

"אנחנו לוקחים בעצם פונקציה שקיימת בעולם אינטרנט הדברים, של סנסורים שיכולים לעשות גם פונקציות חישוביות ולוקחים אותם לעולם שבו אין צורך בסוללות או במקור אנרגיה" הסביר לכלכליסט טל תמיר, מייסד משותף ומנכ"ל החברה. "בנוסף, הפתרון נראה כמו מדבקה ולא כמו רכיב אלקטרוני וניתן להדביק אותו על נייר או פלסטיק". תהליך הייצור עצמו יתבצע בשותפות עם Avery Dennison Corporation, תאגיד גלובלי המתמחה בתכנון וייצור תגיות וחומרים פונקציונליים, שלקח חלק בסבב הנוכחי.

 

לדברי תמיר, המוצר הסופי יוכל להתאים למגוון שימושים: "בקבוק תרופות שיודע לעקוב אחרי מספר הכדורים שהוא מכיל ויכול להזהיר את המשתמש במקרה של שימוש לא נכון, חבילות שיודעות היכן הן נמצאות, נעליים שיודעות איפה אתה עומד או מוצר בחנות שיודע שהסתכלת עליו. אנחנו לוקחים את עולם האלקטרוניקה ומביאים אותו לעולם הקמעונאות. עד היום הוספת סנסורים למוצרים הייתה תהליך יקר מאוד שדרש גם טעינה ולכן לא היה פרקטי, הורדנו את שני המכשולים הללו"

 

 

מה התוכניות לאחר סבב משמעותי כל כך?

"הסיבה שגייסנו סבב היום היא הרבה בגלל אופי המשקיעים שהביעו עניין ולא כי הכסף שלנו נגמר. יש לנו כבר סט גדול של לקוחות שהשנה נעשה איתם אב טיפוס ובשנה הבאה נעשה פיילוטים וכבר נהיה עם מוצר בשוק".  

 

Wiliot מעסיקה היום כ-40 עובדים, רובם בישראל ובקיסריה, עם משרדים גם בסן דייגו וגרמניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x