$
מכשירים ומדריכים

פעמוני הדלת החכמים של אמזון ריגלו אחר משתמשים

חברת Ring, שנרכשה בידי הענקית האמריקאית, העניקה לעובדים גישה חופשית להקלטות של מוצריה; הם נעזרו בהקלטות כדי לחפות על כשלי AI של הפעמונים, אך גם להנאתם האישית, ולמעקב אחר עיתונאים ומתחרים

רפאל קאהאן 13:2613.01.19

יצרנית פעמוני הדלת החכמים Ring איפשרה לעובדיה להפיץ בצורה חופשית סרטונים שהקליטו המוצרים שלה - כך לפי דיווחים של אתרי האינטרספט והאינפורמיישין. החברה, שנרכשה בשנה שעברה בידי אמזון בכמיליארד דולר, משווקת פעמונים ומנעולים שכוללים מצלמות לזיהוי שליחים, בני בית ואיתור ניסיונות פריצה.

 

 

העובדים יכלו להעביר את ההקלטות בצורה כשאינם מוצפנים, וקיבלו גישה פתוחה לתוכני הלקוחות גם בלי סיבה ספציפית. החברה העבירה את המרכז התפעולי שלה לאוקראינה ב-2016 כדי לחסוך בהוצאות, והקלטת הסרטונים החלה כמה חודשים לאחר מכן.

 

פעמון דלת חכם של Ring פעמון דלת חכם של Ring צילום: Ring

 

 

עד כה לא אותרו הוכחות לניצול לרעה של המידע, אך מקורות האינפורמיישן והאינטרספט מסרו שלא פעם קרה שנכנסו גורמים בחברה לפעמוני דלת של עיתונאים או חברות מתחרות, אם זוהתה כתובתו. כמו כן, עקבו העובדים אחד אחר השני בתור הלצה. רינג נתנה לעובדים גישה למסד הנתונים שהכיל את ההקלטות בשל ביצועי AI גרועים: התוכנה שלה היתה אמורה לזהות את פני בעלי הפעמון, אך כשלו פעמים רבות - מה שהצריך לא פעם גישה של עובד בשר ודם להקלטה, ותיוג ידני של בעל המכשיר. התיוגים הללו בוצעו לפעמים בתדירות גבוהה, והיוו אימון של כלי זיהוי התמונה במוצר.

 

העובדים העלו את ההקלטות למחשבים בחברה ותייגו אותן בהתאם למה שנצפה בהן, למשל "נשיקות", "ירי בנשק" ו"גניבות". לאחר שנרכשה רינג בידי אמזון הודקו הנהלים, אך עובדי החברה הצליחו לעקוף את המגבלות ויכלו להמשיך לצפות בשידורים ולאסוף חדשים.

    

רינג מסרה בתגובה שהסרטונים היחידים אליהם היתה לעובדים גישה היו קליפים שתויגו כציבוריים באפליקציית הקהילה של החברה או שהלקוחות העניקו לחברה גישה אליהם בכתב ובכפוף לתנאי השימוש. החברה הדגישה את החומרה שבה היא רואה כל ניסיון לנצל לרעה את התכנים של הלקוחות על ידי עובדים. 

 

 

 

כשרוכשים מוצרי אינטרנט הדברים ובית חכם, חשוב לוודא שיש לו מנגנון אבטחה יעיל וזמין להקשחה בידי המשתמש, כמו למשל רכיב הצפנה. החרדים לפרטיותם יכולים להתייעץ עם מומחי אבטחה או טכנאי רשתות שידעו לנתח ולזהות בעיות אבטחה אפשריות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x