$
חדשות טכנולוגיה

מבצעי כסאח בסין על אייפונים: "הגיע הזמן שאפל תסתכל במראה"

סימן נוסף לכך שהמכירות של אפל בסין ממשיכות לדשדש: במהלך סוף השבוע הורידו רשתות האלקטרוניקה הסיניות בחדות את מחירי האייפונים במדינה - כולל לדגמים החדישים ביותר. אנליסטים: "מלחמת הסחר היא רק תירוץ למצב של אפל בסין, התמחור הלא הגיוני שלה הוא הבעיה"

שירות כלכליסט 22:2811.01.19

מספר רשתות אלקטרוניקה בסין, ביניהן סונינג שבבעלות עליבאבא ו- JD.com הורידו בחדות את מחירי האייפונים במדינה, זאת לאחר שאפל פרסמה בשבוע שעבר אזהרת רווח והאשימה בכך את המכירות החלשות בסין.

 

 

 

ההנחות, החדה מביניהן היא בגובה 118 דולר לאייפון XR שהושק לאחרונה, הן סימן נוסף לכך שהמכירות החלשות של אפל בסין בדצמבר נמשכות. לפי בדיקה שערכו בסוכנות רויטרס, לפחות 6 קמעונאיות בסין מציעות הנחות למכשירי אייפון בסוף השבוע הנוכחי. כך למשל, סונינג הודיעה כי תמכור את אייפון XR עם 64 ג'יגה בייט עבור 5,699 יואן, כלומר נמוך ב-800 יואן (118.46 דולר) מהמחיר הנקוב בסין.

 

 

אייפון XR של אפל אייפון XR של אפל צילום: Apple

 

 

הנחות מסוג זה בתקופה זו של השנה הן לא שגרתיות, במיוחד מכיוון שמדובר גם בדגמים העדכניים ביותר. "מלחמת הסחר יוצרת רעשי רקע, אבל היא יותר בגדר תירוץ מאשר הסיבה האמיתית לביקוש הנמוך לאייפון XR ולתמחור הלא הגיוני שלו בשוק התחרותי הסיני", אמר ל-CNBC דניאל איבס, מ-Wedbush Securities.

 

"הגיע הזמן שאפל והמנכ"ל שלה טים קוק יסתכלו בראי ויזוזו קדימה בשוק הגדול בעולם כדי לשנות את הכיוון של הספינה מהמקום האפל שבו אפל נמצאת בו כעת", הוא אמר.

 

לפי האנליסט מו ג'יה, ייתכן ואפל עצמה עומדת מאחורי המחירים הנמוכים או שהמפיצים שלה הורידו את המחירים בניסיון להגדיל את המכירות. "יכול להית שאפל מעוניינת לבדוק את התגובות של השוק למחירים נמוכים יותר, או שמופעל על אפל לחץ לחסל את מלאי האייפונים", אמר.

 

בשבוע שעבר פרסמה אפל אזהרת רווח ראשונה מזה 12 שנים, שנבעה לדבריה מהאטה בסין. בעקבות זאת, נפלה מניית ענקית הטכנולוגיה ב-10% - הירידה היומית החדה ביותר זה שש שנים.

 

באופן כללי, תעשיית האלקטרוניקה והטכנולוגיה בסין חווה ירידות על רקע ההאטה בצמיחה הכלכלית בסין, שנובעת בין השאר ממלחמת הסחר עם ארה"ב. לפי הנתונים הממשלתיים, משלוחי הסמארטפונים בסין נפלו ב-2018 בשיעור שנתי של 15.5%. עם זאת, המותגים הסינים חולשים על נתחי שוק גדולים יותר הודות למחירים תחרותיים ותר שהם מציעים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x