שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

הסכם בעשרות מיליוני דולרים בין סייטוריזן הישראלית לפייזר

סייטוריזן פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת לחזות הצלחה של תרופות על בסיס ניתוח של גוף האדם, והיא תסייע לפייזר לחזות את העמידות של המערכת החיסונית

מאיר אורבך 19:4709.01.19

ענקית התרופות העולמית פייזר חתמה על הסכם של עשרות מיליוני דולרים עם חברת סייטוריזן (Cytoreason) הישראלית, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

החברה שנוסדה על ידי דוד הראל לא גייסה עד היום כסף חיצוני. סייטוריזן פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת לחזות הצלחה של תרופות על בסיס ניתוח של גוף האדם, והיא תסייע לפייזר לחזות את העמידות של המערכת החיסונית. החברה הישראלית צפויה לקבל מפייזר תשלום הכולל דמי רישיון, תמיכה במחקר וכן סכום עבור דמי הצלחה

 

 צילום: איי אף פי

 

בשיחה עם "כלכליסט" סיפר רוב כהן מנהל השיווק של החברה: "נוסדנו ב-2016. החברה מכניסה כספים מהיום הראשון ולא גייסה כסף. מוסד פרקר לסרטן, שהוא מכון מחקר יוקרתי, היה לקוח שלנו".

 

"אנחנו מסייעים לחברות בפיתוח ובגידול תרופות ומקבלים תובנות חדשות על התאים", אמר כהן. "אנחנו מסתכלים על התאים ומה שהם עושים ורואים מסלולים ודרכים חדשות. יצרנו מעין 'ווייז' של התאים שדרכו אנו בונים מפות של תאים ומודלים חדשים. אנחנו יודעים איזה אנשים יכולים לקבל תרופות, איזה תרופות כדאי לפתח, ולזהות את המחלות שהכי מתאימות לתרופות.

 

"אנחנו חושבים שלפלטפורמה של סייטוריזן יש הפוטנציאל להציע לנו ערך רב שיכול לסייע לנו במחקרים שלנו של מערכת החיסונים", אמר מייקל וינסנט, המדען הראשי של פייזר לתחום החיסון והדלקות, "שימוש בטכנולוגיות כאלו יכולה לסייע לנו להבין מחלות טוב יותר ולתת סדרי עדיפויות כאשר אנחנו מפתחים תרופות שיסייעו לנו להביא את הטיפולים החדשים לחולים שלנו שצריכים את זה".

 

לדברי מנכ"ל סייטוריזן, דוד הראל, "שיתוף הפעולה עם פייזר יחזק בצורה משמעותית את המודלים שלנו. זהו שיתוף הפעולה החמישי המשמעותי שלנו. אנחנו מאמינים ששת"פ זה יעזור לנו להפוך את מודלי החיזוי שלנו למדויקים הרבה יותר. המודל שלנו מביא אלפי דוגמאות של תאי חלבון אשר יכולים להביא לתובנות מדוייקות ומהירות".

 

את סייטוריזן ייצגה בעסקה עוה"ד יעל ברץ מהמחלקה המסחרית בפירמת פרל כהן צדק לצר ברץ. את העסקה יזמה תמרה מנספלד, מנהלת החדשנות בפייזר. מצד סייטוריזן, הובל הסכם השותפות בידי ראש תחום הפעילות המסחרית, אורית שקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x