שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

סופטבנק ונצ'רס אסיה תרחיב את פעילות ההשקעות בישראל

הקרן עברה מיתוג מחדש, ותגביר את פעילותה גם בשווקי סינגפור ושנגחאי. עד כה, השקיעה סופטבנק ונצ'רס אסיה בשלוש חברות ישראליות, ולכלכליסט נודע שבקרוב תשלים גיוס קרן חדשה, והשקעה בסטארט-אפ ישראלי נוסף

מאיר אורבך 13:4303.01.19

קרן סופטבנק ונצ'רס קוריאה משנה את שמה לסופטבנק ונצ'רס אסיה, כחלק מהחלטה של התאגיד היפני להרחיב את פעילותו ביבשת ובתוך כך גם בישראל. לכלכליסט נודע שסופטבנק ונצ'רס אסיה תשלים גיוס קרן חדשה בקרוב, ותשקיע בחברה ישראלית נוספת.

  

 

קרן סופטבנק ונצ'רס אסיה מנהלת כיום 1.1 מיליארד דולר, תוך התמקדות בערים כסיאול, בייג'ינג, סן פרנסיסקו ותל אביב. במקביל להרחבת הפעילות בישראל, תורחב גם פעילות הקרן בסינגפור ושנגחאי.

 

מאסיושי סון, מנכ"ל סופטבנק מאסיושי סון, מנכ"ל סופטבנק צילום: בלומברג

 

 

בן ווייס, שותף עצמאי בקרן, סיפר לכלכליסט: "סופטבנק ונצ'רס אסיה רואה בישראל את אחד השווקים המרכזיים שלה לטכנולוגיות משנות דרך, בתחומים המרכזיים שלנו - בינה מלאכותית, רובוטיקה ואינטרנט הדברים. אני מצפה לגידול משמעותי במספר ההשקעות של הקרן בישראל בשנים הקרובות".

 

"אני שמח לחזק את המעורבות שלנו בהשקעות בשלבים מוקדמים בחברות", הוסיף ג'יי פי לי, מנכ"ל ושותף מנהל של הקרן. "החזון שלנו הוא לתמוך בחברות צעירות ומבטיחות ולהציע להן את כל המשאבים העומדים לרשות סופטבנק". 

 

 

עד כה השקיעה סופטבנק ונצ'רס אסיה בשלושה סטארט-אפים בארץ - אינוביז, פלייסייט וסאוגנה. הקרן ביצעה לאחרונה השקעה נוספת בחברה ישראלית, ולאחר השלמת המהלך יגיע היקף ההשקעות של הקרן בישראל לכ-20 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x