$
אינטרנט

האקרים סוחטים את ענקיות הביטוח לויד'ס והיסקוקס

כנופיית פושעי סייבר, שכבר סחטה בעבר את נטפליקס ומוסדות רפואיים בארה"ב, גנבה כ-18 אלף מסמכים חשאיים שנוגעים לטיפול בפיגוע השמדת מרכז הסחר העולמי מ-2001. הפורצים מאיימים למכור את החומר לכל דורש, וחלקו הופץ ברשת כשהוא מוצפן

רפאל קאהאן 12:4702.01.19

כנופיית האקרים המכונה The Dark Overlord השיגה כ-18 אלף מסמכים סודיים שנוגעים למתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר בניו יורק, בה הושמד מרכז הסחר העולמי - ועתה סוחטים את בעלי המידע: ענקיות הביטוח לויד'ס והיסקוקס, ומחברת האחזות סילברסטיין, שמחזיקה במתחם מרכז הסחר.

 

 

לדברי ההאקרים, כוללים המסמכים מידע רגיש ומביך, שיימכר למרבה במחיר אם לא ישלמו החברות שנפרצו. סכום הכופר המבוקש טרם נחשף. הכנופייה הזו מוכרת היטב לחברות גדולות: היא הוציאה לפועל פריצות רבות ומתמחה בסחיטות מעין זו. היא שגנבה פרקי סדרות של נטפליקס, דרך חברות הפקה חיצוניות. כמו כן, העלו לאתרים פיראטיים את כל פרקי הסדרה "משחקי הכס" שגנבו, וסחטו גם בתי חולים בארה"ב ועסקים אחרים.

 

 

פיגוע ה-11 בספטמבר פיגוע ה-11 בספטמבר

 

 

לפי דיווח של אתר Motherboard, הפריצה נחשפה עוד באפריל שעבר אבל החברות הנפגעות לא סיפרו על הסחיטה, או שדרישת ההאקרים הגיעה רק לאחרונה. ככל הנראה שחלק לא מבוטל מהמסמכים הגיע דרך משרדים משפטיים שעבדו עבור חברות הביטוח והאחזקות - חוליה חלשה שהאקרים רבים מנסים לנצל כדי להשיג מידע רגיש. ההאקרים כבר הפיצו חלק מהמידע הגנוב כשהוא מוצפן, וצפויים למכור את מפתח ההצפנה אם לא ייענו דרישותיהם.

 

 

 

דוברים של היסקוקס אישרו שאכן התבצעה פריצה של האקרים אך שמערכות המחשוב של החברה עצמה לא נפגעו במהלכה, ושגם פירמה משפטית שעסקה בליטיגציה שנוגעת לאירועי ה-11 בספטמבר נפגעה אף היא. לדברי חברות הביטוח, הן עירבו את הרשויות האמריקאיות והבריטיות מיד עם היוודע האיום ודרישת הכופר של The Dark Overlord. למרות המלצת מומחים להימנע מתשלומי כופר, נחשפו לא מעט מקרים בהם הנסחטים הסכימו לשלם, כדי להימנע מנזקים פיסקליים ותדמיתיים. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x