$
אפליקציות

ווטסאפ תפסיק לתמוך בסמארטפונים בני שלוש ומעלה

אייפונים שמריצים גרסאות iOS ישנות מ-7 ומכשירי אנדרואיד 2.3.7 ומטה ומכשירי נוקיה ישנים לא יקבלו עדכוני אבטחה, הצפנה וממשק משום שלווטסאפ לא משתלם להשקיע בכך; מכשירי נוקיה ינותקו כבר מהיום, בעוד התמיכה באחרים תיפסק לחלוטין בפברואר 2020

רפאל קאהאן 11:4301.01.19

ווטסאפ תפסיק לתמוך בסמארטפונים בגרסאות בנות יותר משלוש שנים של אנדרואיד, iOS ונוקיה. מדובר בהפסקת עדכוני תוכנה, מה שיחשוף בעלי טלפונים ישנים לסיכוני אבטחה גדולים, ועלול לגרום לתקלות ממשק שונות בעת תקשורת עם מכשירים בעלי אפליקציות מעודכנות.

 

 

הגרסאות שלא יתמכו יותר הן: iOS בגרסה 7 ומטה, אנדרואיד 2.3.7 ומטה ונוקיה מסדרה 40. לטענת ווטסאפ, התמיכה במערכות האלה התבססה על כך שכאשר הושקה ב-2009, כ-70% מהסמארטפונים בשוק היו מתוצרת בלקברי או נוקיה. לעומת זאת מערכות הפעלה של אפל, גוגל ומיקרוסופט ייצגו פחות מ-25% מהשוק דאז. הפסקת התמיכה במכשירי נוקיה תתחיל היום, ותשפיע בעיקר על מדינות מתפתחות, בהן הם עדיין נפוצים.

 

בעל אייפון ישן במיוחד? ווטסאפ לא תתעדכן עבורך בעל אייפון ישן במיוחד? ווטסאפ לא תתעדכן עבורך

 

 

תמונת השוק הנוכחית לא מצדיקה בעיני ווטסאפ את התמיכה בגרסאות הישנות, שמצריכה עדכוני הצפנה, אבטחת מידע, ממשק ועוד. ואולם, הפסקת התמיכה לא תהיה מיידית (פרט למכשירי נוקיה האמורים, שכן מערכת ההפעלה שלהם כמעט נכחדה לחלוטין). אייפונים עם גרסה 7 ומטה יוכלו להמשיך להשתמש באפליקציה עד ה-1 בפברואר 2020 וכך גם מכשירי אנדרואיד ישנים.

 

 

משתמשי אייפון אולי פחות ייפגעו מהמהלך, אך ישנם עדיין לא מעט מכשירי אנדרואיד שמופעלים עם גרסאות ישנות: כ-2% מכמיליארד מכשירים, לפי הערכת חברת המחקר StatCounter. מנוקיה נמסר לכלכליסט שמכשירי סדרה 40 לא נמכרים בישראל, ושכיום זמינים מכשירי המותג הוותיק רק בגרסאות אנדרואיד מתקדמות, שנתמכות באופן מלא בידי ווטסאפ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x