$
חדשות טכנולוגיה

אושר מענק של 700 מיליון שקל לאינטל

ועדת הכספים אישרה את המענק. אינטל תשקיע בתמורה 17 מיליארד שקל בקריית גת ובנוסף תקלוט 250 עובדים חדשים ותבצע רכש מקומי בהיקף של 2.1 מיליארד שקל בשנה

הגר רבט 19:0124.12.18
ועדת הכספים אישרה היום (ב׳) העברת מענק בסך 700 מיליון שקל לחברת אינטל עבור הרחבת המפעל בקריית גת. המענק לאינטל אושר במסגרת העברות בהיקף של כ-5.4 מיליארד שקל, הכוללות גם תקציב לעמוס 8.

 

בהודעה מטעם הוועדה נכתב שהמענק אושר מתוקף החוק לעידוד השקעות הון וכי אינטל תשקיע בתמורה 17 מיליארד שקל בקריית גת ובנוסף תקלוט 250 עובדים חדשים ותבצע רכש מקומי בהיקף של 2.1 מיליארד שקל בשנה.

 

בשבוע שעבר הודיעה חברת אינטל העולמית כי בכוונתה להרחיב את הפעילות בכמה אתרים בעולם, כשאחד מהם צפוי להיות ישראל. לפי ההודעה, שפורסמה באתר החברה, הסיבה להרחבת הפעילות הינה המעבר של אינטל מחברה ממוקדת PC לחברה ממוקדת מידע. שני האתרים הנוספים בהם החברה מתכוונת להרחיב פעילות הם אורגון שבארה"ב ואירלנד.

 

 

 

 

בכירי אינטל בביקור בארץ בכירי אינטל בביקור בארץ צילום: אוהד פאלק

 

 

בכלכליסט נחשף כי בכוונת החברה להקים בישראל תשתית חדשה לחלוטין אשר תפעל במקביל למפעל ייצור השבבים בקריית גת ולא במקומו. על פי הערכות, השקעת אינטל במפעל החדש תהיה כ־20 מיליארד שקל, והחברה צפויה להגיש לממשלת ישראל בקשה לסיוע במענקים ובהטבות בהיקף של מאות מיליוני שקלים ואף יותר לשנים 2019 או 2020.

 

ב־2014 הכריזה אינטל על השקעה של כ־23.5 מיליארד שקל בפיתוח האתר בקריית גת. כנגד אותה השקעה קיבלה אינטל מענק בגובה של 1.7 מיליארד שקל. בזכות אותה השקעה, הוכרה החברה על ידי צוות מנכ"לים המורכב מבכירי האוצר, רשות המסים ומשרד הכלכלה כחברה אסטרטגית לפי החוק לעידוד השקעות הון. ההכרה הזו העניקה לה שיעור מס חברות נמוך במיוחד של 5%, לעומת 23% שמשלמות כל החברות. ב־2018 אינטל הגישה בקשה חדשה להשקעה נוספת בהיקף של 17.5 מיליארד שקל. וזו כאמור אושרה היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x