$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: פייסבוק מפתחת מטבע דיגיטלי - ישמש להעברת כספים בווטסאפ

לפי סוכנות בלומברג, המטבע יוצמד לשער הדולר; פייסבוק לא צפויה להשיק את המטבע בקרוב, שכן היא עדיין מפתחת את האסטרטגיה בעבורו

עומר כביר 11:1521.12.18

פייסבוק מפתחת מטבע קריפטו שישמש להעברת כספים בווטסאפ – כך לפי דיווח של בלומברג.

 

לדברי מקורות בעלי ידע בנושא, בניגוד למטבעות קריפטו אחרים דוגמת ביטקוין, שלהם שער עצמאי שמושפע מהביקושים להם, השער של המטבע שמפתחת פייסבוק יוצמד לשער הדולר (מה שמכונה Stablecoin). זאת, כדי לצמצם את התנודתיות שמאפיינת מטבעות קריפטו אחרים.

 

פייסבוק לא צפויה להשיק את המטבע בקרוב, שכן היא עדיין מפתחת את האסטרטגיה בעבורו, כולל תוכנית לצבירת מטבעות רגילים שיוחזקו כדי להגן על ערך המטבע שלה.

 

מהלכי פייסבוק בתחום אינם בגדר הפתעה. במאי האחרון יצאה החברה ברה-ארגון מקיף במסגרתו דיוויד מרקוס, מנהל אפליקציית המסנג'ר וקודם לכן נשיא פייפאל, מונה להקים ולהוביל את צוות הבלוקצ'יין של החברה. צוות זה פועל על מנת לבצע מחקר מעמיק של הטכנולוגיה שנמצאת ביסוד ביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים, במטרה לבדוק איך ניתן לשלב אותה במוצרי החברה. לפי בלומברג, כיום יש בצוות זה כ-40 עובדים.

 

מפייסבוק נמסר בתגובה: "כמו חברות רבות, פייסבוק חוקרת דרכים למנף את הכוח של טכנולוגיית בלוקצ'יין. הצוות הקטן הזה חוקר יישומים שונים ורבים. אין לנו עוד מה לשתף".

 

 

דיוויד מרקוס דיוויד מרקוס צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x