$
חדשות טכנולוגיה

איסור למכירת אייפונים בסין? אפל עוקפת אותו עם עדכון תוכנה

בית דין סיני פסק שהחברה לא תוכל למכור את האייפון 7 ו-8 לדגמיהם במדינה, בשל הפרת פטנטים של קוואלקום. אפל התעלמה מהאיסור והמשיכה במכירה - ופשוט שחררה עדכון ל-iOS שעוקף את הפטנטים האמורים. קוואלקום מצידה לא מוותרת, ותנסה לגרום לאיסור מכירת דגמים נוספים

עומר כביר 10:3820.12.18
עדכון התוכנה לאייפונים ששחררה אפל השבוע נועד לעקוף פטנטים של קוואלקום, בגינם אסר בית משפט בסין למכור במדינה דגמי אייפון מדורות קודמים - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

 

 

לפני כשבוע וחצי נודע שבית דין סיני פסק שאפל לא תוכל למכור במדינה את דגמי האייפון 7 ו-8. למרות האיסור אפל המשיכה במכירת המכשירים במדינה, וטענה שניתן לעקוף את הפטנטים באמצעות עדכון תוכנה פשוט.

 

אייפון 8 אייפון 8 צילום: Apple

 

 

ביום ב' האחרון שחררה אפל עדכון גרסה ל-iOS, מערכת ההפעלה של מכשירי המובייל שלה, שלדבריה מונע את הפרת הפטנטים המדוברים. עדכון התוכנה משנה את האופן שבו אפליקציה נעלמת ממסך המכשיר בעת ביצוע תנועת סווייפ למעלה - אחד מהפטנטים שבמחלוקת.

 

קוואלקום מסרה שהיא מתכננת לבחון את עדכון התוכנה ושתפנה לבית המשפט אם תחשוב שהאייפון עדיין מפר את הפטנטים שלה. החברה גם מבקשת להוציא צו דומה לדגמי האייפון החדשים - XS, XS מקס ו-XR.

 

 

 

"אם אפל לא תיקנה את הטלפונים כשורה היא משחקת באש ויכולה לספוג קנסות ועונשים אחרים בגין ביזיון בית הדין", אמר לוול סטריט ג'ורנל דאגלס קלארק, עו"ד מהונג קונג ששימש בעבר כיועץ משפטי חיצוני של קוואלקום. "שם נמצא הסיכון".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x