$
אפליקציות

באג האבטחה בפייסבוק: כך תגלו האם התמונות שלכם דלפו לרשת

בסוף השבוע נחשף ליקוי בממשק שיתוף התמונות של הרשת החברתית, דרכו דלפו תמונות של מיליוני גולשים לידי מפעילי אפליקציות. פייסבוק העלתה עמוד שמאפשר לברר האם המידע שלכם בסכנה

שירות כלכליסט 11:1518.12.18

באג במנגנון אחסון התמונות של פייסבוק הביא לשיתוף תמונות של משתמשים ללא אישור - והנגיש אותן למפתחים ולגורמים לא מורשים ברשת. הליקוי פורסם ביום ו' האחרון, ועתה העלתה פייסבוק עמוד שמאפשר לגולשים לברר האם המידע שלהם נחשף.

 

 

השימוש בו פשוט ובסיסי: היכנסו ללינק זה, ופייסבוק תראה לכם האם הבאג האחרון סיכן את המידע שלכם. אם התמונות שלכם דלפו, תציג פייסבוק רשימה של אפליקציות שהיתה להן גישה למידע שלכם. החברה לא לוקחת אחריות על טיפול בכך - ומאפשרת רק לנתק את האפליקציה מהחשבון שלכם.

 

אלבום בפייסבוק. האם התמונות שלכם דלפו? אלבום בפייסבוק. האם התמונות שלכם דלפו? צילום|: צילום מסך

 

 

לפי הערכות, פגע הליקוי של פייסבוק ב-5.6 עד 6.8 מיליון גולשים ברחבי העולם, וחשף את התמונות שלכם ליותר מ-1,500 אפליקציות של 876 חברות שונות. פייסבוק איתרה את הבאג האמור עוד בספטמבר, אך התעכבה בהצגתו לציבור או בדיווח לגורמי הגנת פרטיות. 

 

 

 

כשנחשף הבאג, הודיעה פייסבוק שהמידע היה זמין דרכו במשך 12 יום - מה-13 ועד ה-25 בספטמבר. החברה לא סיפרה האם הוא סיכן משתמשים מאזור גאוגרפי ספציפי, ולא הציגה מידע נוסף על הליקוי. לטענתה, התעכבה בחשיפתו בשל הצורך בניתוח הבעיה, שככל הנראה נבעה מממשק הקישור בין הרשת החברתית ואפליקציות צד ג'. מעשיה נוגדים במפורש את תקנות GDPR, חוקי הגנת המידע באיחוד האירופי, והחברה חשופה עתה לחקירות וקנסות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x