$
חדשות טכנולוגיה

אינטל בהצהרת כוונות: רוצים להגדיל את הפעילות בישראל

החברה עדיין לא פירטה האם מדובר בהקמת מפעל חדש או בהגדלת מצבת כוח האדם, ואיזה סכום בכוונתה להשקיע בכך; סביר להניח שההחלטה הסופית תהיה תלויה גם בהטבות שהחברה תקבל מממשלת ישראל

הגר רבט 17:5617.12.18
אינטל הודיעה היום (ב') כי בכוונתה להרחיב את הפעילות בכמה אתרים בעולם, כשאחד מהם צפוי להיות ישראל. לפי ההודעה, שפורסמה באתר החברה, הסיבה להרחבת הפעילות הינה המעבר של אינטל מחברה ממוקדת PC לחברה ממוקדת מידע. שני האתרים הנוספים בהם החברה מתכוונת להרחיב פעילות הם אורגון שבארה"ב ואירלנד.

 

מדובר בהצהרת כוונות ראשונית ובאינטל עדיין לא פירטו האם מדובר בהקמת מפעל חדש או הגדלת מצבת כוח האדם בלבד ואיזה סכום בכוונתה להשקיע בכך. סביר להניח שההחלטה הסופית תהיה תלויה גם בהטבות שהחברה תקבל מממשלת ישראל.

 

 

 

 

 

צילום אוויר של מפעל אינטל בקריית גת צילום אוויר של מפעל אינטל בקריית גת צילום: דובר אינטל קובי בכר

 

 

בהודעת החברה נכתב כי היא מתחרה היום על נתח שוק שמוערך ב-300 מיליארד דולר בתחום הסיליקון באמצעות ייצור קו מוצרים מגוון יותר לסט לקוחות רחב יותר.

 

"אינטל אינה רק ה-CPU שבמחשב שלך" נכתב בהודעה, "אנחנו גם מנגנוני הבטיחות בכלי הרכב שלך, החיבור האלחוטי במכשיר הטלפון שלך, המידע על הענן ועוד".

 

נכון לסוף שנת 2017 העסיקה אינטל ישראל כ-11 אלף עובדים ועוד כ-1,000 עובדי מובילאיי, שאותה רכשה ענקית הטכנולוגיה. היקף הייצוא שלה מישראל עמד על 3.6 מיליארד דולר (עלייה מ-3.3 מיליארד דולר ב-2016) והיא המשקיעה הרב-לאומית הגדולה ביותר בישראל, עם השקעות ורכישות בהיקף של 35 מיליארד דולר. בעשור האחרון אינטל קנתה סחורות ושירותים מספקים ישראלים מקומיים בהיקף של 10 מיליארד דולר.

 

אינטל העלתה השנה את תחזית ההוצאות ההוניות שלה והשקיעה בהרחבת כושר הייצור בטכנולוגיית 14 ננומטר בכדי להגדיל את ההיצע בתחום. "אנו מתכננים כעת את הרחבת אתרי הייצור שלנו באורגון, באירלנד ובישראל", נכתב בהודעה, "עבודות הבנייה, הצפויות להימשך מספר שנים, יחלו בסוף 2018".

 

"הגדלת הזמינות של שטחי ייצור תסייע לנו להגיב מהר יותר לגידול בביקוש ותאפשר לנו לקצר ב-60% לערך את משך הזמן הנדרש לאספקה רחבה יותר. בשבועות ובחודשים הקרובים נפעל באמצעות דיונים עם ממשלות וקהילות להשגת אישורים ורישיונות. חשוב לציין שהרחבת האתרים וההשקעות הקשורות לכך יתבצעו בשלבים וכפופים תמיד לשינויים בהתאם לגורמים עסקיים, כלכליים ואחרים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x