$
חדשות טכנולוגיה

שינויים גדולים באסוס: המנכ"ל ג'רי שן עוזב, החברה תתמקד בגיימינג

ענקית המחשוב הטייוואנית צפויה להתמקד במוצרי פרימיום לגיימרים - מחשבים חזקים במיוחד בסמארטפונים יעודיים לתחום המשחקים. בתוך כך, תפוצל הנהגת החברה בין שני בכירים, והמנכ"ל הוותיק יעזוב את תפקידו החל מהשנה הבאה

רפאל קאהאן 13:3517.12.18

אסוס הטייוואנית עורכת שינויים נרחבים: ג'רי שן, המנכ"ל שעמד בראשה ב-11 השנים האחרונות, יעזוב את תפקידו. במקומו, יתמנו שני מנכ"לים משותפים, ס.י. הסו שמוביל את עסקי ה-PC באסוס, וסמסון הו שמוביל את פעילות שירות הלקוחות הגלובלי. הרעיון הוא למקד את פעילות אסוס ולשים דגש על עסקי הגיימינג ומשתמשי הפרימיום, כמו גם על תחום המובייל. 

 

 

 

התוצאה תהיה כנראה הרחבה של קו ה-ROG של אסוס שכבר כיום מציע מחשבים שולחניים, לפטופים וסמארטפון גיימינג. השינוי הארגוני צפוי לעלות לחברה כ-160 מיליון דולר שעיקרו מחיקה של חלק ניכר מהמלאי שלה.

 

ג'רי שן, מנכ"ל אסוס היוצא ג'רי שן, מנכ"ל אסוס היוצא צילום: אסף גלעד

 

 

ההתמקדות במחשוב ומובייל עתיר ביצועים הוא תוצאה של מה שכינה יו''ר החברה, ג'וני שי, "שדה קרב מדמם" שמוצף במכשירים סינים זולים. אין כוונה מצד החברה לזנוח את מותג הזנפון שמלווה את מכשירי המובייל שלה כבר תקופה ארוכה. אך גם כאן המטרה היא לייצר סמארטפונים עתירי ביצועים. עם זאת שי לא ממש הרחיב על כיצד התפיסה הזו תתממש בפועל.

 

מותג הגיימינג ROG של אסוס הוא מהבולטים והמוערכים בשוק מחשבי המשחקים, וכלל כמה חידושים שהשפיעו על יצרניות אחרות - מצמצום מסגרות המסכים להקטנת המחשבים ועד לטכניקות קירור חדשות. אסוס השיקה טלפון חכם תחת המותג הזה, ולפי הערכות זכה להצלחה יחסית בשווקי המזרח הרחוק.

 

 

ROG Phone, סמארטפון הגיימינג של אסוס ROG Phone, סמארטפון הגיימינג של אסוס

 

 

ואולם, לא ברור מהו יתרונו של ה-ROG Phone, כמו גם של סמארטפוני גיימינג אחרים, על פני טלפונים חזקים רגילים; משחקי המובייל של ימינו לא מצריכים עוצמה גבוהה משמציגים מכשירים מקטגוריית הביניים.

 

 

 

אסוס מקווה שתצליח להשפיע על שוק המשחקים - והרחבת פעילותה בתחום תעודד מפתחים לבנות כותרים עשירים ומורכבים יותר, שיצדיקו מכשיר גיימינג ייעודי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x