מכשירים

פייסבוק משדרגת את מכשיר הצ'ט Portal, ומפרקת את חטיבת הניסויים המיוחדים

את מקומה של חטיבת Building 8 יתפסו שתי יחידות חדשות: חטיבה ייעודית למכשירי וידאו צ'ט, וחטיבת ממשקים. מכשירי הפורטל לדגמיהם יזכו בדפדפן מובנה, ביכולת להפעיל משחקי קז'ואל ובתוכן חדש שנשען על שיתופי פעולה עם ארגוני חדשות. האם זה מה שישפר את מעמדה של פייסבוק בקרב מול האקו של אמזון וההאב של גוגל?

רפאל קאהאן 17:1116.12.18

פייסבוק משדרגת את מכשירי הווידאו צ'ט מסדרת Portal - ומבצעת שינויים ארגוניים גדולים בפעילות החומרה שלה. פייסבוק מחויבת למכשיר הצ'ט שחשפה באוקטובר האחרון, אך שני דגמי המכשיר לא מציגים יתרונות משמעותיים על מתחרים מבין אמזון וגוגל. למשל, פייסבוק נתנה לפורטל מסך ותמיכה בשירותי סטרימינג, אך אין לו חיבור לשירותי תוכן נוספים, או אפילו לדפדפן.

 

 

בסוף השבוע הודיעה פייסבוק שהמכשיר יקבל בעדכון הקרוב שלו גם דפדפן וגם תמיכה במשחקי קז'ואל כמו בפלטפורמת המסנג'ר. השינוי הכי חשוב הוא שימוש ביוטיוב דרך הדפדפן, במקום במהדורה שנכללה במכשיר במקור. היא היתה גרסה מתואמת של יוטיוב לטלוויזיות חכמות, גרסה איטית ומוגבלת.

 

 

 

מכשיר הפורטל של פייסבוק מכשיר הפורטל של פייסבוק צילום: פייסבוק

 

 

פייסבוק מנסה לשדרג את הפורטל גם בתחום התוכן, עם תמיכה בשידורי חדשות בסיוע CNN, ABC או The Great Big Story - תכנית דוקו וסרטים קצרים שמופקת כשיתוף פעולה בין פייסבוק ל-CNN. זאת ועוד, פייסבוק הוסיפה תמיכה בשיתוף מוזיקה במהלך שיחות, אפקטים של מציאות מוגברת ואפשרות להדביק כינויים לפרופיל המשתמש אליו מתקשרים (כמו "אמא", "סבתא" או "הבנקאי המרושע").

 

מכשיר הפורטל לדגמיו אמנם שופר, אך עדיין עלול להרתיע את הקהל, בהתחשב בחברה שעומדת מאחוריו. יכולותיו, שכוללות מצלמת בינה מלאכותית שיודעת לעקוב אחרי המשתמש ויודעת לזהות פנים, עשויות להיתפס כבעייתיות לאור השערוריות האחרונות בהן הסתבכה הרשת החברתית.

 

בתוך כך, נודע שפייסבוק מחסלת את חטיבת הפרויקטים המיוחדים building 8 ומחליפה אותה בשתי חטיבות: פורטל, שתתמקד בהתקני וידאו צ'ט ובמציאות מוגברת ומדומה, ו-Reality Labs, שתתמקד בממשקי אדם ומכונה. פעילות אוקולוס, משקפי ה-VR של החברה, תיכלל בחטיבת פורטל אותה ינהל אנדרו בוסוורת', סגן נשיא בחברה.

  

 

 

חטיבת building 8 נוהלה עד 2016 בידי רג'ינה דוגן, לשעבר בכירה ב-DARPA, סוכנות הפרויקטים המיוחדים של הפנטגון. החטיבה ניהלה פרויקטים כשימוש במל"טים לחיבור תשתיות אינטרנט באזורים נידחים, טכנולוגיות האזנה דרך העור, וממשקי מוח-מחשב. כל הפעילויות הללו הועברו לחטיבת Reality Labs. בעוד פיתוחים אלה נועדו לטווחים ארוכים, חטיבת פורטל היא שתרכז את כל פעילות החומרה של פייסבוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x