אינטרנט

כנופיית האקרים גנבה מאות סרטים מאולפני הוליווד, ומכרה ברשת

קבוצת פושעים בינלאומית פרצה למחשבים וגנבה סרטים, רכשה עותקים שנשלחו לגורמים מקצועיים ולא נועדו להפצה מסחרית, ועוד; כך הצליחה להשיג ולעלות מאות סרטים בין 2013 ל-2015, שהוצעו להורדה לפני או ביום הקרנות הבכורה

עומר כביר 09:3816.12.18
כנופיה בינלאומית בת חמישה חברים גנבה 25 אלף קבצים של סרטים הוליוודיים וסדרות טלוויזיה ומכרה מאות מהם ברשת - כך טוענות רשויות החוק בארה"ב בכתב אישום שהוגש נגד החמישה.

 

 

כתב האישום הוגש ביום ד' האחרון בלוס אנג'לס; החמישה, תושבי בריטניה, הודו, דובאי ומלזיה, גנבו ומכרו את התכנים מתחילת 2013 ועד לאביב 2015. אלו כללו כותרים כמו חמישים גוונים של אפור, בלתי נשכחים 3, קינגסמן: השירות החשאי, גודזילה, הדרקון הראשון שלי 2, המתים המהלכים, ספיידרמן המופלא 2, אקס-מן: העתיד שהיה ושחר כוכב הקופים. הכותרים עצמם הוצעו למכירה לפני או ביום הבכורה שלהם.

 

 

חמישים גוונים של אפור חמישים גוונים של אפור צילום: יוטיוב

 

 

25 אלף הקבצים שנגנבו, ושכללו סרטים באורך מלא, פרקי סדרות, טריילרים וקטעי אודיו, אוחסנו בשרת בצרפת. כן הפעילו הנאשמים אתר בשם BollyTNT, שהפיץ סרטים בוליוודיים פיראטיים. כדי לגנוב את הקבצים, פרצו החמישה למחשבים של חברות הפקה הוליוודיות, רכשו עותקים מוקדמים שהופצו לגורמים מקצועיים בתעשייה ובחלק מהמקרים גם הקליטו סרטים בעת הקרנתם בקולנוע.

 

 

 

לפי דיווח של וריאטי, הם מואשמים בעבירות של קונספירציה, פריצה למחשבים והפרת זכויות יוצרים, שהעונש המרבי עליהן הוא חמש שנות מאסר, ובעבירות של גניבת זהות שהעונש עליהן הוא שנתיים מאסר. ואולם, יש סיכוי נמוך ביותר שירצו עונש כלשהו אם יורשעו: החמישה כלל לא נמצאים בידי רשויות החוק בארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x