$
חדשות טכנולוגיה

בכיר ב-NSA: סין מבשלת מתקפת סייבר גדולה על ארה"ב

להערכת רוב ג'ויס, יועץ הסייבר של ראש סוכנות המודיעין, נערכים ההאקרים של סין למבצע מסוג שונה, שעלול לאפשר שיבוש תשתיות ולא רק גניבת מידע. דבריו נאמרו על רקע משפטם של אזרחים סינים המואשמים במתקפת סייבר בארה"ב

רפאל קאהאן 15:3812.12.18

ממשלת סין נערכת למבצע סייבר גדול - כך הזהיר בכיר ב-NSA אמש (ג') בכנס של הוול סטריט ג'ורנל. לדברי רוב ג'ויס, יועץ אבטחת המידע של ראש סוכנות המודיעין ובעברו יועץ מיוחד לבית הלבן, חלה התגברות בהיערכות יחידות סייבר סיניות לקראת מבצע בארצות הברית.

 

 

הוא הסביר שזוהתה צמיחה במבצעי איסוף המודיעין המקדים, ושככל הנראה צפויים נסיונות חדירה לתשתיות בתחומי האנרגיה, הפיננסים, התחבורה והבריאות. לדברי ג'ויס, מדובר בשינוי מהותי באסטרטגיה הסינית, שמראה על בניית פוטנציאל התקפי: עד כה, הוערך שפעילות הסייבר הסינית בארה"ב נועדה לגנוב מידע, ולא לסכן בפועל תשתיות קריטיות.

 

נערכים למתקפה נערכים למתקפה צילום: cyberworldconnect

 

 

הממשלה הסינית הואשמה לאחרונה בקשר לפריצה לרשת מלונות מאריוט; ראשיתה בפריצה למלונות Starwood, שנרכשה בידי מאריוט. לאחר מכן הצליחו ההאקרים להגיע לרשתות של מלונות אחרים בקבוצה, ולגנוב מידע של כחצי מיליארד איש במשך כארבע שנים.

 

 

 

דבריו של ג'ויס נאמרו על רקע פתיחת משפטם של אזרחים סינים שמואשמים בתקיפות סייבר בארה"ב; הרשויות האמריקאיות צפויות להגיש כתבי אישום על ניסיון לתקוף ספקי שירותים טכנולוגיים וריגול סייבר חמור. חלק מהנאשמים זוהו בעבר כאנשי צבא סין או סוכנויות הביון של המדינה. לפי דיווח של סוכנות רויטרס, גם בקונגרס עוקבים מקרוב אחרי פעילות הסייבר, הסינית ובכירים מקהילת המודיעין האמריקאית צפויים להעיד מול ועדת המשפט האמריקאית כבר היום בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x