$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל גוגל: "אני מוביל את החברה הזאת ללא הטיה פוליטית"

הקונגרס פרסם את החלק הכתוב בעדותו של סונדאר פיצ'אי, שתחל היום אחר הצהרים; בדבריו החמיא למייסדי גוגל, הצהיר שהחברה שומרת על פרטיות המשתמשים ואף הביע תמיכה בחוק הגנת מידע חדש. ואולם, נמנע מלהתייחס לכמה מסוגיות בגינן זומן להעיד - בראשן החזרה לפעולה בסין

ניצן סדן 12:4411.12.18
אני מוביל את החברה הזו ללא הטיה פוליטית, ופועל כדי להבטיח שמוצרינו יפעלו בצורה זו" - כך נכתב בהצהרתו של מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי, שתימסר היום אחר הצהריים במסגרת עדות שיתן בוועדת החקיקה של בית הנבחרים האמריקאי.

 

 

פיצ'אי נמנע עד כה מלהגיע ולהעיד על אף זימונים חוזרים ונשנים, שהגיעו על רקע טענות להטיית תוכן נגד ימנים בארה"ב, פרקטיקות פסולות בטיפול במקרי הטרדה מינית בחברה וביקורת חריפה על תוכניתה של החברה לשוב ולפעול בסין, לרבות השקת מנוע חיפוש מצונזר. החלק הכתוב של עדותו עלה לאתר הוועדה, והוא מציג גישה דומה לזו שהתבטאה בעדויות בכירי הייטק כמארק צוקרברג וג'ק דורסי: הצהרות כלליות, ללא הסברים או לקיחת אחריות.

 

סונדאר פיצ'אי סונדאר פיצ'אי צילום: אי פי איי

 

 

"יש לי זיכרונות ברורים מילדותי בהודו, בהם קיבלה משפחתי את הטלפון הראשון והטלוויזיה הראשונה", פתח פיצ'אי. "לכל טכנולוגיה חדשה היתה השפעה נרחבת על חיינו. חוויותי הפכו אותי לאופטימיסט טכנולוגי, ואני מאמין באנשים וביכולתם להשתמש בטכנולוגיה כדי לשפר את חייהם. אני גאה ביותר במה שאיפשרה גוגל לאנשים לעשות ברחבי העולם, במיוחד בארה"ב".

 

 

בעדותו החמיא לסרגיי ברין ולארי פייג', מייסדי גוגל, והתפייט: "החזון שלהם עוזר לאנשים לחסוך כמה דקות בבוקר, או לזהות מחלות ולהציל חיי אדם". בנוסף, פנה בדבריו לסנטימנט הפטריוטי: "לא פלא שחברה כזו צמחה פה בארצות הברית. אנו מוקירים את הערכים והחירויות שאיפשרו לנו לצמוח ולשרת כל כך הרבה משתמשים. אני גאה לומר שאנו עובדים ונמשיך לעבוד עם הממשלה לשמירת ארצנו בטוחה ומאובטחת". כמו כן, הדגיש שפעילות גוגל התרחבה אל מעבר לעמק הסיליקון ושיש לה מרכזים בטקסס, וירג'יניה, אוקלהומה ואלבמה – מדינות שמזוהות במידה לא מבוטלת עם הצד הימני של המפה הפוליטית.

 

"בדרכי פגשתי אנשים רבים שתלויים בגוגל ללמידת כישורים חדשים, מציאת עבודה או בניית עסקים חדשים", כתב פיצ'אי. "בשנה האחרונה תמכנו ב-1.5 מיליון עסקים בארה"ב. בשלוש השנים האחרונות הוספנו 150 מיליארד דולר לכלכלת ארה"ב, הוספנו 24,000 עובדים, ושילמנו יותר מ-43 מיליארד דולר לשותפים אמריקאיים בתחומי החיפוש, יוטיוב ואנדרואיד".

 

 

במה שנראה כחוסר מפתיע במודעות עצמית, כתב פיצ'אי ש"הגנת פרטיות המשתמשים היתה מזה זמן רב חלק חיוני במטרה שלנו". גוגל, גילה מחקר של אוני' אוקספורד, שותה 88% מכל המידע שנשאב דרך אפלקציות מובייל בעולם.

 

"השקענו בשנים האחרונות בלתת חופש בחירה, שקיפות ושליטה למשתמשים. הערכים הללו בנויים אל תוך כל מוצר שלנו". פיצ'אי כתב שגוגל תומכת בהליך חקיקת תקנות הגנת מידע פדרליות חדשות, מעין מקבילה אמריקאית לתקנות GDPR הקפדניות של האיחוד האירופי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x