$
חדשות טכנולוגיה

ניצחון לקוואלקום: דגמי אייפון קודמים ייאסרו למכירה בסין בשל הפרת פטנטים

ענקית השבבים תבעה את אפל בטענה שהשתמשה בפיתוחים שלה ללא אישור; בית דין בסין קיבל את התביעה ויאסור על אפל למכור את האייפון 8 והאייפון 7 לדגמיהם. פסק הדין לא ישפיע על סדרת האייפון האחרונה

שירות כלכליסט 16:5110.12.18

בית משפט בסין הורה לאפל להפסיק למכור דגמים ישנים של האייפון במדינה, לאחר שנמצא שהחברה השתמשה ללא אישור בשני פטנטים ששייכים לקוואלקום - כך דיווח הווול סטריט ג'ורנל היום (ב'). ההחלטה נוגעת לטלפונים ישנים של אפל, ולא לסדרות האחרונות שלה.

 

 

קוואלקום הודיעה שמדובר בפטנט אחד שקשור לעריכת תמונות ואחר שקשור לפעולת הסווייפ במסכי מגע. ההחלטה, שהתקבלה ב-30 בנובמבר בבית משפט לזכויות קניין רוחני בסין, תשפיע באופן ישיר על מכירת האייפונים. מדובר בתפנית האחרונה במחלוקת משפטית ארוכה בין אפל וקוואלקום; האחרונה תבעה את רעתה כבר יותר מתריסר פעמים ואף האשימה אותה בריגול עסקי ביחד עם אינטל.

 

 

אייפון 8 אייפון 8 צילום: Apple

 

 

האיסור על ייבוא ומכירה עליו פסק בית המשפט אינו כולל את המכשירים החדשים ביותר של אפל - ה-XS, XS Max, וה-XR, כיוון שהללו לא נמצאו עדיין בשוק כאשר הוגשה התביעה. בנוסף, טרם ברור מתי ייכנס האיסור לתוקפו. ארבעה דגמי סמרטפונים שמושפעים מהאיסור – האייפון 7, 7 פלוס, 8 ו-8 פלוס, עדיין עמדו למכירה באתר של אפל בסין נכון להיום. עם זאת, אפל אכן הפסיקה מיידית למכור מספר דגמים שהפסיקה תקפה לגביהם, כולל ה-6s, ה-6s פלוס, וה-X.

 

 

 

תגובת אפל טרם התקבלה. קוואלקום ואפל אמנם נלחמות זו בזו, אך לאחרונה הודיע מנכ"ל ענקית השבבים שהסדר בין השתיים נמצא ממש מעבר לפינה, ויתכן שהשתיים ישובו לעבוד בשיתוף פעולה. יתכן שהפעולה האחרונה נועדה לשפר עמדות במו"מ של קוואלקום מול אפל, והקונפליקט בכל זאת קרוב לסיומו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x