$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מתכננת להרחיב את המטה שלה - ולהוסיף לו שכונת מגורים

מטה גוגל במאונטן ויו, קליפורניה, צפוי לקבל כ-8,000 בתי מגורים, 141.5 דונם של שטח ציבורי וגנים, מרכזי קניות ועוד. בנוסף, כ-20% מיחידות המגורים צפויות להיות מוזלות. בשנה האחרונה השקיעה

שירות כלכליסט 13:2810.12.18
גוגל מגדילה את המטה המרכזי שלה: ענקית הטכנולוגיה חשפה תכניות לפרויקט נדל"ן גדול במאונטן ויו שבקליפורניה. על פי מסמכים שהגישה גוגל לעירייה ביום ו' האחרון, מדובר בשילוב בין חלל משרדים, קמעונאות, בתי מגורים ושטח ציבורי.

 

 

התכניות מתמקדות באזור נורת' ביישור בעיר, וכוללות 290 אלף מ"ר של חלל משרדים חדש ומשופץ, שטח קמעונאי שיתפרס על פני 37 אלף מ"ר, כ-8,000 בתי מגורים חדשים ו-141.5 דונם של שטח ציבורי.

 

 

הדמיית גוגל של אזור מגורים הדמיית גוגל של אזור מגורים צילום: Google HQ

 

 

גוגל תחבור לחברת נדל"ן להקמת עד 6,600 מיחידות המגורים הללו, כש-20% יקוטלגו כדיור בר השגה. מגוגל נמסר כי החברה עובדת בשיתוף עם מועצת העיר כדי לעמוד ביעדים ובחוקים המקומיים.

 

הדמיית המטה המורחב הדמיית המטה המורחב צילום: Google HQ

 

 

"אנחנו גם רוצים לראות את האזור הופך להיות מה שמכנים בעיר 'שכונות שלמות', תוך התמקדות בהגדלת אופציות הדיור ויצירת שטחים ציבוריים שמעדיפים אנשים על פני מכוניות", מסר מייקל טיימוף, מנהל הפיתוח של גוגל במאונטן ויו. במועצה ידונו בתכניות בתחילת השנה הבאה.

 

אזור ציבורי במטה גוגל המורחב אזור ציבורי במטה גוגל המורחב צילום: Google HQ

 

 

אחד האתרים במקום, הנקרא שורליין קומונס, נמצא בבעלות משותפת של גוגל וחברת הנדל"ן SyWest Development, אך שתי החברות עדיין לא הסכימו על תכנית אב לפרויקט.

 

 

 

במקביל, פרויקט אחר של גוגל באזור, שכבר אושר – מטה עתידנו בשם צ'רלסטון איסט - כבר יצא לדרך. בשנתיים האחרונות הוציאה החברה 2.8 מיליארד דולר לרכישת נכסים במאונטן ויו, סאניוויל וסן חוזה. בשבוע שעבר היא אף זכתה באישור לרכישת 40 דונם נוספים בסן חוזה עבור 110 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x