$
חדשות טכנולוגיה

המירוץ נגד ליפט: אובר הגישה את התשקיף לקראת ההנפקה

לפי רויטרס, חברת שיתוף הנסיעות הגישה את המסמכים באותו יום שבו עשתה זאת יריבתה הגדולה; הדבר עשוי להצביע על כך שההנפקה תצא לדרך מוקדם מהמתוכנן; הערכת השווי האחרונה של אובר עמדה על 76 מיליארד דולר, ושווי זה עשוי לעלות ל-120 מיליארד דולר בהנפקה

שירות כלכליסט 08:4108.12.18

אובר הגישה את התשקיף לקראת ביצוע הנפקה ציבורית ראשונה (IPO), כך לפי גורמים המקורבים לנושא. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, חברת שיתוף הנסיעות הגישה שלשום (ה') את המסמכים החסויים, באותו היום שבו היריבה הגדולה שלה ליפט הכריזה על צעד דומה.

 

 

 

ההנפקה של אובר, שתצא לדרך בשנה הבאה, צפויה להיות אחת ההנפקות הגדולות אי פעם של חברת טכנולוגיה. ההערכת השווי האחרונה של אובר עמדה על 76 מיליארד דולר, ושווי זה עשוי לעלות ל-120 מיליארד דולר בהנפקה. פרט לאובר, בשנה הבאה צפויות כמה הנפקות מיוחלות של חברות מעמק הסיליקון, ביניהן Airbnb. אם תצליח אובר לגייס יותר מ-17.4 מיליארד דולר, תהיה זאת אחת מחמש ההנפקות הראשונות הגדולות אי פעם.

 

ההנפקה של אובר תהווה גם מבחן לסובלנות של המשקיעים, שכן בשנה האחרונה התמודדה החברה בעיקר עם בעיות משפטיות ושערוריות הנוגעות להתנהלות במקום העבודה. כמו כן, על אף הפופולאריות של אפליקציית שיתוף הנסיעות, אובר לא מצליחה להגיע לרווחיות. ברבעון השלישי דיווחה החברה על הפסד של מיליארד דולר. עם זאת, המנכ"ל דארה קוסרשאהי, שנכנס לתפקידו לפני קצת יותר משנה, פועל לשנות את המצב בחברה.

 

אובר צריכה לבצע את ההנפקה עד ה-30 בספטמבר, אך הגשת המסמכים כבר השבוע מצביעה על כך שהיא עשויה לצאת לדרך מוקדם עוד יותר. לפי סוכנות הידיעות בלומברג, החברה טרם בחרה את הבנק שיוביל את המהלך, אך מורגן סטנלי מילא תפקיד חשוב בהגשת התשקיף.

 צילום: yahoo

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x