$
חדשות טכנולוגיה

רובוט של אמזון שחרר חומר מסוכן במחסן; 24 עובדים אושפזו, אחד במצב קריטי

החברה עדיין חוקרת את התקרית, במסגרתה נחשפו העובדים לחומר כימי חריף המשמש להרחקת דובים. התקרית עולה בקנה אחד עם ביקורות שהוטחו בחברה בשנה האחרונה, ונוגעות לתנאי העבודה במכלולים הלוגיסטיים שלה. אמזון: המקרה בבדיקה, הבטיחות בראש מעיינינו

ניצן סדן 19:2106.12.18

תאונה אוטונומית: רובוט של אמזון ניקב מיכל תרסיס כימי חריף שנועד להרחיק דובים, וגרם לפגיעה ב-24 מעובדי החברה. התקרית, שארעה היום (ה') במחסן של החברה ברובינסוויל, בניו ג'רזי, הובילה לאישפוז הנפגעים; לפי דיווח של ABC News, אחד מהם אף הובהל כשהוא במצב קריטי.

 

 

חקירה ראשונית של האירוע גילה שמערכת אוטומטית לסידור סחורות הפילה פחית ספריי שהכיל 250 מ"ל של חומר דוחה דובים ואז פגעה בדופן שלו. אמזון מיהרה להרגיע ומסרה שכל העובדים צפויים להשתחרר מבית החולים בתוך 24 השעות הקרובות. "בטיחות העובדים היא בראש סדרי העדיפויות שלנו", מסר דובר החברה. "חקירה מלאה כבר נמצאת בדרכה. ברצוננו להודות לכוחות החירום שסיפקו מענה לתקרית".

 

 

רובוטים במערך לוגיסטי של אמזון רובוטים במערך לוגיסטי של אמזון צילום: Singularity Hub

 

 

המערכת של אמזון היא בעצם שילוב של זרועות רובוטיות וחיישנים שמזהים חבילות, והיא מאפשרת לשנע סחורות בין איזורי אחסנה שונים. אמזון ספגה ביקורת חריפה ומוצדקת על תנאי העבודה שנאכפים במערכיה הלוגיסטיים. בין היתר, התלוננו פועלים על שעות עבודה קיצוניות, לחץ מצד המפקחים שגורם להם לשחיקה בלתי סבירה, ולקשב אפסי לפניותיהם. בין היתר, התלוננו פועלים שנפצעו על שנמנע מהם טיפול ראוי. המועצה האמריקאית לבטיחות וגהות הגדירה את החברה כאחד ממקומות העבודה המסוכנים לפועלים ורק בחודש שעבר קרס קיר במכלול לוגיסטי בבולטימור והרג שני אנשים.

 

רבים ממערכי התעשייה שכוללים רכיבים רובוטיים משלבים אותם עם עבודת פועלים סטנדרטית - מה שמהווה פתח מסוכן לתאונות ופציעות. לפי דיווח של Engadget, ב-2015 נמחץ למוות פועל במערך ייצור של פולקסווגן בידי זרוע רובוטית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x