$
מכשירים ומדריכים

מהפך בשוק המחשוב הלביש: שיאומי חטפה את הכתר מידי אפל

לפי נתוני IDC, ברבעון החולף שילחה החברה הסינית 6.9 מיליון מכשירים, בעוד אפל שילחה 4.2 מיליון; מדובר בצמיחה של 90% עבורה בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בסך הכל, צמח השוק ב-21.7%, כשפרט לפיטביט, כל החברות הציגו שיפור

ניצן סדן 11:1705.12.18

שיאומי תפסה את המקום הראשון בשוק המחשוב הלביש - כך לפי נתוני חברת המחקר IDC שהתפרסמו השבוע. החברה ניתחה את משלוחי המכשירים - שמהווים אינדיקציה משמעותית לאחיזה בשוק. שיאומי היא החברה ששילחה הכי הרבה מכשירים ברבעון השלישי - 6.9 מיליון צמידים ושעונים חכמים.

 

 

אפל, שהחזיקה במקום הראשון ברבעון שעבר, ירדה למקום השני עם 4.2 שעוני אפל ווטש שמכרה. במקום השלישי מחזיקה פיטביט הוותיקה עם 3.5 מיליון יחידות ולאחריה וואווי וסמסונג עם 1.9 ו-1.8 בהתאמה. בסך הכל, נשלחו לחנויות ברבעון החולף 32 מיליון מוצרי מחשוב לביש למיניהם, צמיחה משמעותית מאוד של 21.7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

 

צמיד ה-Mi Band 3 של שיאומי צמיד ה-Mi Band 3 של שיאומי

 

 

לשיאומי היה תפקיד מפתח בזינוק הזה, הודות להרחבת מאמצי השיווק שלה מסין לעולם כולו; לפי דיווח של GSMArena, החברה לרוב מוכרת 80% ממוצרי המחשוב הלביש שלה בסין, בעוד ברבעון החולף השקיעה יותר בשיווק לחו"ל, בעיקר בהודו, אירופה, המזרח התיכון ואפריקה. לפי הערכות, המוצר הנמכר ביותר שלה היה צמיד הכושר המוזל Mi Band 3.

 

 

 

גם בקטגוריית הפרימיום נרשמה צמיחה מורגשת: סמסונג הגדילה בכ-90% את מכירות שעוניה החכמים, ואפל - ב-54%. כל השחקניות הבולטות בשוק המחשוב הלביש רשמו צמיחה במשלוחים, למעט פיטביט, ששילחה ברבעון המקביל אשתקד מאה אלף יחידות יותר מברבעון הנוכחי. הצמיחה בשוק המחשוב הלביש מעודדת עבור היצרניות, אך היא איטית מאוד; המשתמש הממוצע עדיין לא רואה ערך מוסף בשעונים חכמים יקרים, מה שמחייב משאבי שיווק משמעותיים לקידומם.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x