$
חדשות טכנולוגיה

ארה"ב: האקרים פרצו למטה הרפובליקנים בבחירות אמצע הקדנציה, המתקפה הוסתרה מהציבור

אלפי מיילים רגישים של בכירים במפלגת השלטון נפלו לידי הפורצים; הפריצה לא דווחה או נחשפה במהלך הבחירות עצמן, למרות שהיה בה איום מהותי על תקינותן

עומר כביר 08:2805.12.18

האקרים פרצו למחשבי הארגון הרפובליקני שמנהל את קמפיין הבחירות הארצי של המפלגה במהלך בחירות אמצע הקדנציה וחשפו אלפי מיילים רגישים של בכירים במפלגה – כך חשף אתמול (ג') אתר פוליטיקו.

 

 

 

לפי הדיווח, התוקפים פרצו לחשבונות מייל של ארבעה עובדים בכירים ב-National Republican Congressional Committe (NRCC) ועקבו אחרי המתרחש בהם במשך כמה חודשים. הפרצה זוהתה באפריל על ידי נותן שירות שהודיע על כך ל-NRCC ולספק הסייבר שלה. המפלגה פתחה בחקירה פנימית והעבירה הודעה ל-FBI. ואולם, בכירי המפלגה הרפובליקנית לא עודכנו על המתקפה לפני שפוליטיקו פנה ל-NRCC בנושא. גורמים מהארגון אמרו שהחליטו שלא לחלוק את המידע מכיוון שרצו להשלים את החקירה שלהם וחששו שחשיפת הפרצה תקשה על מציאת התוקפים.

 

טראמפ טראמפ צילום: צילום מסך

 

גורמים רשמיים במפלגה הרפובליקנית סירבו למסור מתי החלה הפרצה ומי עומד מאחוריה, אך להערכתם בגלל טבע המתקפה מדובר בגורם זר מתוחכם. הפורץ לא חדר ישירות למערך המחשוב של ה-NRCC, אלא למיילים שאוחסנו אצל ספק שירותי ענן צד ג', באמצעות הסיסמאות של בעליהם. המידע שנחשף בפרצה טרם פורסם באופן פומבי, ולדברי מקורות לא נעשה שום ניסיון לאיים על המפלגה הרפובליקנית בחשיפתו במהלך הקמפיין.

 

הסכנה נשמרה בסוד

 

עם זאת, מומחי סייבר תקפו את העובדה שהפרצה לא נחשפה טרם הבחירות. "שמירת הדבר בסוד סיכנה את הבחירות", אמר לוול סטריט ג'ורנל ברט ברואן, שעבד בעבור מערך הייעוץ הביטחוני של ממשל אובמה. "המידע שהוצא יכול להיות בעל ערך רב מאוד לשירותי מודיעין זרים".

 

מחברת יחסי הציבור של ה-NRCC נמסר לפוליטיקו: "ה-NRCC יכולה לאשר שנפלה קרבן לפריצת סייבר על ידי גורם לא ידוע. מידע הסייבר של ה-NRCC הוא מהותי, וכשנודע על הפרצה נפתחה מיד חקירה פנימית ונמסרה הודעה ל-FBI, שכעת חוקרת את הנושא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x